Autósport: Alonso Daytonába is visszatér

Amellett, hogy egy év kihagyás után újra elindul Indianapolisban, Fernando Alonso a Daytonában rendezett 24 órás viadalon is részt vesz az év elején.

Fotó: f1i.com

A kétszeres Forma-1-es világbajnok és Le Mans-i győztes Fernando Alonso hétvégén minden bizonnyal lezárta pályafutását a királykategóriában (Tett olyan kijelentést amelyből akár 2020-as visszatérésére is lehet következtetni.), de a karrierjét továbbra is folytatja.

2019-ben biztosan rajthoz áll az Endurance-világbajnokság szuperszezonjának hátralévő versenyein (köztük Le Mans-ban is), valamint ismét megpróbálja megnyerni az Indy 500-at. Tegnap bejelentette, hogy az eddig ismert programjába a Daytonában rendezett 24 órás futamot is beilleszti.

Alonso a Wayne Taylor Racing Cadillacjével próbál szerencsét az év elején rendezett legendás versenyen. A spanyol legenda csapattársai Jorday Taylor és Render van der Zarde és a WEC-ben is vele versenyző Kamui Kobayashi lesznek.

A spanyol 2018-ban már próbálkozott Daytonában, ám technikai gondok miatt csak a 38. helyen ért célba autójával.

A 2019-es Daytonai 24 órást január 26 és 27 között rendezik.