NBA: húsz hárompontos segítette győzelemhez a Utah Jazzt

Klubrekordot jelentő húsz hárompontost szerzett a Utah Jazz az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság (NBA) keddi játéknapján, melyen 34 ponttal kerekedett a vendég San Antonio Spurs fölé.

A félidőben már tíz triplánál tartó Jazz először nyert odahaza az elmúlt egy hónapban, mivel november 9. óta szinte csak idegenben szerepelt.

A Portlandet verő Dallas sorozatban nyolcadik hazai sikerét aratta, amire a bajnoki címmel végződött 2010/11-es szezon óta nem volt példa. A Trail Blazersben a háromszoros All Star-válogatott Damian Lillard 33 ponttal zárt.

Damian Lillard

Az Indiana elrontotta Jim Boylen vezetőedző bemutatkozását a chicagói kispadon, a Bulls 5/20-as mérleggel a második legrosszabb csapat a mezőnyben.

A legrosszabb gárda, a Phoenix (4/20) keddi mérkőzését már az első negyedben elvesztette a vendég Sacramento ellen, 12 perc után ugyanis 9-36 állt az eredményjelzőn. A Suns utóbbi tíz találkozójából csak egyet tudott megnyerni.