Euroliga: hiába játszott jól Hanga, kikapott a Barcelona Montenegróban

Hanga Ádám jó teljesítménye ellenére is a Barcelona 67-64 arányú vereséget szenvedett a Buducnost Podgorica ellen.

Fotó: euroleague.net

Nagyon szoros mérkőzést játszott Podgoricában a Barcelona. A montenegróiak remekül védekezve tartották a lépést a katalánokkal majd az utolsó negyedet megnyerve 67-64-es sikerükkel okoztak meglepetést.

Hanga Ádám 12 pontjával (4/6 mezőnyből., 1/2 büntetőből) csapata legjobb pontszerzője volt. A magyar játékos 6 lepattanót is szerzett viszont csapata utolsó dobását éppen ő hibázta el.

Michael Eric 20 pontjának köszönhetően közel volt a Darussafaka szezonbeli második sikeréhez, ám az előző szezon Eurokupa-győztese összeomlott a negyedik negyedben (9-22) és végül két ponttal kikapott a Makkabitól.

A nap rangadóján 10 ponttal vezetett az Olympiakosz Kaunasban, aztán a Zalgiris talpra állt és végül 83-75-re győzött. Az előző szezon bronzérmesének vezére Marius Grigonis volt 19 ponttal.

Alekszej Shved nélkül fogy a Himki Moszkva esélye arra, hogy a rájátszásba jusson. Az oroszok ezúttal Münchenben kaptak ki úgy, hogy a Bayernben igazán kiemelkedő pontszerző nem is volt.

Sorozatban harmadszor kapott ki a Milano, ám amíg a Zalgiris és a Barcelona elleni vereségeket még lehetett magyarázni addig a Gran Canaria 94-86-os sikere Olaszországban már inkább kínos volt a milánóiak számára. Az újabb kudarc ráadásul úgy jött, hogy Mike James a nap legjobb produkcióját nyújtva 26 pontot dobott.

Buducnost Podgorica-Barcelona 67-64
Darussafaka-Makkabi Tel Aviv 71-73
Zalgiris Kaunas-Olympiakosz Pireusz 83-75
Bayern München-Himki Moszkva 72-65
Milano-Gran Canaria 86-94