KHL: ötöt lőtt a Szentpétervár a címvédőnek

A SZKA Szentpétervár 5-1-re kiütötte a címvédő Ak Barsz Kazanyt a KHL mai játéknapján. A CSZKA Moszkva sorozatban 17. meccsét nyerte meg a ligában.

Fotó: facebook.com/KHL

A Barisz Asztana szoros mérkőzést vívott a Traktor Cseljabinszk ellen a kazahok végül 1-1-et követően az utolsó tíz percben Pavel Akolzin és Valerij Orehov góljaival eldöntötték a meccset. Utóbbi játékos duplázni tudott.

A Vityaz Podolszk szintén 3-1-es győzelmet aratott, a gárda a Nyeftyehimik Nyizsnyekamszkot gyűrte le. A találkozó során Joni Ortio 41 védést mutatott be a hazai kapuban.

Az SZKA Szentpétervár 28 perc alatt öt gólt lőtt az Ak Barsz Kazany ellen és így hamar eldöntötte a rangadót. A végül 5-1-re végződő meccs során Szergej Plotnyikov két gólt szerzett.

Immáron 17 meccs óta tart a CSZKA Moszkva fantasztikus győzelmi szériája. A fővárosiak ezúttal az Avangard Omszkot múlták felül (3-2), Szergej Tolcsinszkij duplájának is köszönhetően.

A Torpedo Nyizsnyij Novgorod 1-3-ról állt fel a Dianmo Minszk ellen és végül 6-3-ra múlta felül a fehérorosz csapatot.

Dinamo Minszk-Torpedo Nyizsnyij Novgorod 3-6
CSZKA Moszkva-Avangard Omszk 3-2
SZKA Szentpétervár-Ak Barsz Kazany 5-1
Vityasz Podolszk-Nyeftyehimik Nyizsnyekamszk 3-1
Barisz Asztana-Traktor Cseljabinszk 3-1