NBA: LeBron James újra varázsolt (videó)

sportfaktor

A címvédő Golden State Warriors Stephen Curry 42 pontjával verte a Clevelandet, az utolsó negyedben egymaga kilenc pontot dobot alig egy perc alatt. A bajnok sorozatban nyolcadszor győzte le riválisát, amely igencsak megérzi a szupersztár LeBron James távozását.

LeBron James új csapata, Los Angeles Lakers vezére volt ezúttal is, és 42 pontot dobott a San Antonio Spursnek. A Lakersnél harmadszor került 40 pont fölé, húsz pontot szerzett a negyedik játékrészben, amikor a Spurs nyolcpontos vezetésénél sorozatban kilenc ponttal megfordította a meccset.

Torontóban Kawhi Leonard 36 pontja és kilenc lepattanója mellett 5 labdaszerzéssel segítette a Raptorst, mely sorozatban a 13. győzelmét aratta hazai pályán a 76ers ellen. A Philadelphia novemberben érkezett vezére, Jimmy Butler 38 ponttal zárt.

Currynél és Jamesnél is eredményesebb estéje volt az oklahomai Paul George-nak, aki 47 ponttal vette ki a részét csapata brooklyni diadalából. Klubtársa, Russell Westbrook 21 ponttal, 17 gólpasszal és 15 lepattanóval begyűjtötte karrierje 108 tripla dupláját, ezzel feljött a harmadik helyre az örökranglistán, megelőzve Jason Kiddet. Westbrook így 30 tripla duplára van a második Magic Johnsontól és 73-ra az éllovas Oscar Robertsontól.