NBA: esélyt sem hagyott a Utah a Houstonnak (videó)

A Utah Jazz 118-91-re győzött a gyenge formában lévő Houston Rockets ellen az NBA mai játéknapján.

Fotó: AP

A Boston Celtics sorozatban negyedik sikerét aratta miután végig vezetve 128-100-ra győzött a New York Knicks ellen. A bostoniak a találkozó során végig vezettek, de az utolsó negyedben még a cserék is bizonyítani akartak így végül már-már megalázó különbség alakult ki. Jellemző, hogy a hazaiak 50 százalékkal dobtak mezőnyből, 32 gólpasszal zártak. A győztes csapatból heten dobtak legalább 10 pontot, a legtöbbet Kyrie Irving érte el (22), viszont a gárda legnagyobb sztárja a vállát fájlalva cserét kért a második félidőben.

Már az első negyedben eldőlt a Portland-Phoenix mérkőzés miután a hazaiak 34-9-re hozták a játékrészt ráadásul a Suns sorozatban másodszor nem érte el a tíz pontot az első tizenkét percben. A mérkőzés során Damnian Lillard 25. Jake Layman 24 ponttal segített hozni a kötelezőt a Trail Blazersnek.

A legutóbbi nyolc meccséből a hatodikat bukta el a Houston Rockets, a texasiak ezúttal a Delta Centerben maradtak alul a Utah Jazz ellenében. A Sal Lake City-i gárda győzelmének értékét növeli, hogy Rudy Gobert már a második percben kiállt egy durva szabálytalanságot követően. A Jazz a harmadik negyedben semmisítette meg ellenfelét mikor is 38-11-re nyerte a játékrészt. A meccs legjobb pontszerzője Derrick Favors lett 24 ponttal, aki még a lepattanót is megszerezte 10 alkalommal. A houstoniak legeredményesebb játékosa negatív szezoncsúccsal (15 pont) James Harden lett.

Boston Celtics-New York Knicks 128-100
Portland Trail Blazers-Phoenix Susn 108-86
Utah Jazz-Houston Rockets 118-91