KHL: Mozjakin triplájával győzött a Metallurg Magnyitogorszk-

A Metallurg Magnyitogorszk a rutinos csatár mesterhármasával verte a Torpedo Moszkvát a KHL mai játéknapján.

Fotó: facebook.com/KHL.en

A Kunlun  Peking 4-3-ra verte az Admiral Vlagyivosztokot. A liga egyetlen kínai csapatában Drew Shore góllal és gólpasszal debütált. A Nyeftyehimik Nyizsnyekamszkban hiába védett 33 Ilja Jezsov 33 lövést a tatárok 2-1-re kikaptak hazai jégen az Avangard Omszktól. (1-2)

A Spengler Kupán leszereplő Metallurg Magnyitogorszk 7-3-ra győzött a Torpedo Moszkva ellenében. Szergej Mozjakin triplázott, ez volt a kilencedik mesterhármasa a ligában. Jevgenyij Tyimkin két gólt készített elő, míg Nyikolaj Kuljomin 1+2-vel zárt a hazaiaknál.

A Szpartak Moszkva esélyt sem hagyott a Szibir Novoszibiszknek, a 7-0-s moszkvai sikerből Szegej Beszpalov 35 védéssel vette ki a részét.

Henrik Karlsson szintén hibátlan meccset produkált, a Barisz Asztana svéd kapusa 32 lövést fogott amit a Szocsi játékosai a kapujára küldtek, a kazah csapat csatárai pedig három gólt is ütöttek.

Szocsi-Barisz Asztana 0-3
Szpatrak Moszkva-Szibir Novoszibirszk 7-0
Metallurg Magnyitogorszk-Torpedo Moszkva 7-3
Kunlun Peking-Admiral Vlagyivosztok 4-3
Nyeftyehimik Nyizsnyekamszk-Admiral Vlagyivosztok 1-2