Tenisz: győzelemmel kezdett Fucsovics Márton Sydneyben

sportfaktor

Sikerrel vette az első akadályt Ausztráliában Fucsovics Márton. A magyar teniszező három szettben, 3:6, 6:3, 6:4-re nyert az ausztrál James Duckworth ellen a Sydneyben zajló 590 ezer dollár összdíjazású kemény pályás férfi tenisztorna első fordulójában.

fotó: ujszo.com

Fucsovics Márton nem kezdett jól a nála jóval gyengébnek tartott, a világranglistán 238. helyen álló, James Duckworth ellen. A hetedikként kiemelt magyar 1:2-nél elveszítette adogatását a tornán szabadkártyával részt vevő ausztrál ellen, ez a hiba meg is pecsételte sorsát az első szettben. Duckworth, így 33 perc alatt könnyedén, 6:3-ra megnyerte a szettet.

A második játszmában 2:1-nél Fucsovicsnak hét bréklabdája is volt, utolsóval pedig élni tudott, amivel elvette ellenfele adogatását, és ebben a játékban később is dominált Fucsovics, így végül  bő fél óra alatt 6:3-ra megnyerte a második szettet.

A mindent eldöntő harmadik játszmában Fucsovics már nem hibázott és kétszer is elvette Duckworth adogatójátékát, és végül 6:4-re nyerte a szettet, és egyúttal a mérkőzést is.

A következő fordulóban, Fucsovics Márton ismét ausztrál ellenfelet kapott. A magyar játékos a legjobb 16 között az ausztrál John Millmannel csaphat össze, aki a 38. a világranglistán.

ATP 250-ES TORNA, SYDNEY (589 680 dollár, kemény pálya)