Nagyszerű játékkal fordított Stollár Fanny az Australian Openen

sportfaktor

Jól kezdett  a melbourne-i Australian Open selejtezőjében a világranglista 124. helyén álló Stollár Fanny. A magyar versenyző három játszmában bizonyult jobbnak a kínai Csang Ju-hszüan-nál.

fotó: boon.hu

Az első játszmában a 24 éves ázsiai versenyző kihasználta az egyetlen bréklabdáját, a másodikban pedig már 4:2-re is vezetett. Ekkor azonban Stollár Fanny pillanatai következtek, sorozatban négy gémet nyerve hozta a második játszmát. A harmadik szettben pedig vévig magbiztosan adogatott és meg is nyerte a játékot 6:4-re.

„Nem volt könnyű mérkőzés, az első meccs mindig nehéz, pláne úgy, hogy másfél hónapja léptem utoljára pályára. Nagyon ideges voltam, és ez rá is nyomta a bélyegét a játékomra az elején, de az a lényeg, hogy sikerült győzni"

– mondta el a mérkőzés után Stollár Fanny.

Stollár Fanni következő ellenfele a világranglista 174. helyén álló montenegrói Danka Kovinics lesz.