NHL: tovább tart az Anaheim vesszőfutása

A kaliforniaiak legutóbbi kilenc mérkőzésükből egyet sem tudtak megnyerni.

Fotó: NHL.com

Filip Forsberg volt a Nashville hőse, a Predators csatára sérüléséből való visszatérése óta első góljait szerezte meg, a második ráadásul győzelmet ért csapatának a hosszabbítás első percének végén. A Nashville kisebb megingás után kezd ismét magára találni, legutóbbi hat mérkőzésükből ötöt is megnyertek, úgy, hogy előtte négyet buktak zsinórban.

Szörnyű formában jégkorongozik az elmúlt hetekben a Colorado, azok után hogy a denveri gárda kitűnően kezdte az idényt, legutóbbi tíz meccséből csupán kettőt nyert meg. Persze, a nyugati éllovastól nem szégyen kikapni, de éppen az ilyen bravúrokra lenne szüksége a csapatnak, hogy egyenesbe állítsák azt a bizonyos szekeret. Ami a Calgaryt illeti, Mark Giordano három gólpasszal járult hozzá a Colorado legyőzéséhez, David Rittich 32 coloradói lövést hatástalanított, a Flames pedig úgy nyert, hogy öt különböző játékosa is betalált.

Az Ottawa ott folytatja, ahol tavaly abbahagyta, a keleti konferencia végén kullognak ismét, ezzel együtt most sikerült borsot törniük az Anaheim Ducks orra alá, akik elképesztően rossz szériában vannak. A kaliforniai gárda legutóbbi kilenc mérkőzéséből egyet sem tudott megnyerni, háromszor szenvedett vereséget hosszabbításban - ahogy ezen az estén is. Pedig az első harmadban még vezettek hazaiak, de aztán Bobby Ryan egyenlített a harmadik felvonásban, a ráadásban pedig Colin White vette be a Kacsák kapuját.