Erste Liga: győzött a Ferencváros Erdélyben

A listavezető Ferencváros 4-1-re győzött Gyergyószentmiklóson a magyar bajnokság mai játéknapján.

fotó: Fradihoki-facebook

A Corona Brassó nagy fölényben játszva verte 6-3-ra a DEAC-ot. A mérkőzés során Péter Balázs Szabolcs duplázott. A Gyergyói Hokiklub vezetett a Ferencváros ellen, ám a listavezető a harmadik harmadban végképp megtörte az erdélyiek ellenállását és végül 4-1-s sikerrel zárta a mai játéknapot.

A Vasas kétszer is előnyben volt a Csíkszeredával szemben, ám a bajnoki címért csatázó székelyek a két gólt szerző Becze Tihamér és a három asszisztot elkönyvelő Vitalij Sulakov vezérletével 5-2-re nyerték a mérkőzést. A Fehérvári Titánok szintén 5-2-re győztek, a Vienna Capitals farmcsapata ellen.

A sereghajtó Hokiklub Budapest alaposan megnehezítette az Újpest dolgát, a lila-fehérek végül csak szétlövést követően tudtak nyerni az utolsó helyezett ellen.

Hokiklub Budapest-UTE 1-2  - szétlövéssel
Fehérvári Titánok-EV Vienna Capitals II 5-2
Gyergyói HK - FTC-Telekom 1-4
Schiller-Vasas HC - Sport Club Csíkszereda  2-5
Corona Brasov -DEAC 6-3