Premier League: visszavonult a világbajnoki bronzérmes Robert Huth

Robert Huth a Chelsea és a Leicester City egykori játékosa bejelentette, hogy befejezi pályafutását.

Fotó: Getty Images

A 34 éves német válogatott hátvédnek nyár óta nem volt csapata és ezért döntött karrierje befejezése mellett. Ropbert Huth soha életében nem lépett pályára a Bundesligában, Angliában viszont kimagasló sikereket ért el.

2001-ben került a Chelsea-hez ahol bár csak kiegészítő embernek számított, de öt év alatt így is két bajnoki címet szerzett (2005, 2006). Ezt követően a Middlesbrough majd a Stoke City játékosa volt. 2014-ben a Leicester Cityhez igazolt és csapatával 2016-ban nagy meglepetésre harmadszor is bajnok lett a Premier League-ben.

A német válogatottban 19 alkalommal kapott szerepet 2004 és 2009 között, 2006-ban világbajnoki bronzérmes lett.