BDO darts-vb: megvan a női győztes, papírforma a férfi elődöntőkön

Mikuru Suzuki győzelmével zárult a 2019-es női BDO darts-világbajnokság, amivel történelmet írt a selejtezőből főtáblára jutó versenyző.

Kép forrása: Sporting Life

A második helyen kiemelt Lisa Ashtont a nyolcaddöntőben legyőző japán versenyző 3-0-ra diadalmaskodott az első helyre várt Lorraine Winstanley ellen. Ennek köszönhetően ő lett az első ázsiai játékos, aki PDC vagy BDO-tornát nyert valaha.

A férfiaknál érvényesült a papírforma és az esélyesebbek jutottak a vasárnapi döntőbe. Az első mérkőzésen a nagyon rosszul dobó Michael Unterbuchner 6-1-es vereséget szenvedett az angol Scott Waites ellen. A másik összecsapáson a walesi Jim Williams 6-3-ra kapott ki Glen Durrant ellen, így angol döntőt rendezhetnek meg a Lakesideban.