Coppa Italia: hosszabbítás után jutott tovább az AC Milan (videó)

A piros-feketék 0-0-s rendes játékidőt követően Patrick Cutrone góljaival jutottak tovább a kupasorozat negyeddöntőjébe.

Kép forrása: AC Milan Twitter

Kiegyenlített első félidőt követően egészen a 75. percig kellett várni az első gólra az AC Milan és a Sampdoria összecsapásán, azonban Gonzalo Híguain találatát les miatt érvénytelenítették. Végül a rendes játékidőben maradt a 0-0-s eredmény, viszont a hosszabbításban Patrick Cutrone duplájával 2-0-ra sikerült diadalmaskodnia a milánóiaknak.

Már az első félidőben eldöntötte a továbbjutás kérdését a Lazio a Novara ellen, miután Luis Alberto, Szergej Milinkovics-Szavics és Ciro Immobile (2) góljának köszönhetően már 4-0-ra vezettek 45 perc alatt a hazaiak. A fordulást követően a harmadosztályban szereplő vendégek csak szépíteni tudtak Umberto Eusepi büntetőgóljának köszönhetően a 49. percben, így 4-1-es győzelmével a legjobb nyolc közé jutott a fővárosi gárda. A vendégek nem nevezték a keretbe az előző fordulóban gólt szerző Adorján Krisztiánt.

A játéknap utolsó találkozóján a Bologna a Juventust látta vendégül, ahol a címvédő már a kilencedik percben előnyhöz jutott Federico Bernardeschi találatának köszönhetően. A második félidőben aztán Moise Kean állította be a 2-0-s végeredményt, így a kötelezőt hozva jutott tovább a Juventus a következő körbe. Nagy Ádámot nem nevezték a hazaiak keretébe.

Coppa Italia, negyeddöntő

Lazio-Novara 4-1 (Alberto 12., Immobile 20., 35., Milinkovics-Szavics 45+3., illetve Eusepi 49.- büntető)
Sampdoria-AC Milan 0-0, hosszabbítás után 0-2 (Cutrone 102., 108.)
Bologna-Juventus 0-2 (Bernardeschi 9., Kean 49.)