La Liga: drámai mérkőzésen veszített a Villareal (videó)

A három mérkőzése nyeretlen Villareal az utolsó percben büntetőt hibázva kapott ki 2-1-re hazai pályán a Getafétól a spanyol élvonal 19. fordulójában.

Kép forrása: Villareal Twitter

Jól kezdte az összecsapást a hazai együttes, hiszen Gerard Moreno révén már a 11. percben előnyhöz juthatott volna, de a spanyol csatár kihagyta a kihagyhatatlant. A folytatásban mindkét félnek megvoltak a helyzeteik, azonban egyik gárda sem tudott gólt szerezni.

A fordulást követően mindössze hét percet kellett várnia a közönségnek az első gólra, hiszen az 52. percben az addig kevesebb lehetőséget kidolgozó vendégek Jorge Molina találatával megszerezték a vezetést. Ezután sikerült tempót váltania a hazaiaknak, viszont a helyzeteiket rendre kihagyták egészen a 75. percig, amikor egy rossz beadásból Leandro Cabrera segítségével megszületett az egyenlítés.

A mérkőzés utolsó perceiben a Villareal már a győzelemért támadhatott, amikor Angel egy nagyszerű passzt követően egyedül vihette Sergio Asenjora, aki fölött átemelte a labdát, ezzel ismét megszerezve a Getafénak a vezetést. Végül a 92. percben a második találatot jegyző spanyol futballista a tizenhatoson belül szabálytalankodott, ami után büntetőt ítélt a játékvezető, viszont Karl Toko-Ekambi még a kaput sem tudta eltalálni.

A 18:15-kor kezdődő Girona-Alavés meccsen az esélyesebb házigazda már a 12. percben előnybe került, de a második játékrészben egyenlíteni tudtak a vendégek, így 1-1-s döntetlennel végződött az összecsapás.

La Liga, 19. forduló

Villareal-Getafe 1-2 (Cabrera 75.- öngól, illetve Jorge Molina 52., Angel 89.)
Girona-Alavés 1-1 (Stuani 12., illetve Baston 50.)

korábban:

Leganés-Huesca 1-0 (En Nesyri 73.)
Valencia-Valladolid (Parejo 71., illetve Alcaraz 82.)

péntek:

Vallecano-Celta Vigo 4-2 (De Tomas 4., 37., 77., Bebe 90+1., illetve Arauja 13., Gomez 18.- büntető)