NBA: csúnya vereséget szenvedett a Chicago Bulls és a Cleveland Cavaliers

Az NBA mai játéknapján a címvédő Golden State Warriors 146-109-re legyőzte a Chicago Bullst.

Kép forrása: Sky Sports

Nagyszerűen kezdett a hazai pályán játszó Golden State, aminek köszönhetően egy félidőt követően már 31 ponttal vezetett a házigazda. A fordulást követően a chicagóiak nem tudtak fogást találni a Warriorson, így a harmadik negyedet követően 40 pontos előnnyel várhatták az utolsó felvonást Stephen Curryék. Végül szokatlan, 146-109-es eredménnyel végződött az összecsapás, így a Golden State Warriors sorozatban harmadik mérkőzését nyerte meg.

Hasonlóan sok pontot hozott a Houston Rockets-Cleveland Cavaliers találkozó, amelyen a keleti konferencia utolsó helyén álló vendégek 24 perc leforgása alatt 28 pontos hátrányba kerültek. A második játékrészben sikerült a Rocketsnak folytatni a nagyszerű teljesítményt, azonban hiába vezettek 44 ponttal, végül "csak" 141-113-ra tudtak diadalmaskodni a Cavaliers ellen.

A fővárosban szenvedett 113-106-os vereséget a keleti konferencia második helyén álló Milwaukee Bucks. A hazai környezetben pályára lépő Washington Wizards 40-26-ra megnyerte az első negyedet, azonban az utolsó 12 perc kezdete előtt már csak három ponttal maradtak el a vendégek. Végül hiába a kis különbség a Milwaukeenak nem sikerült a fordítás így a Toronto Raptors után a Wizardsnak is sikerült legyőznie Khris Middletonékat.