NHL: szerencsés carolinai, gólzáporos pittsburghi győzelem

A Hurricanes négy góljából három is buffalói játékosról pattant a vendégek kapujába, három gólos hátrányból fordított a Penguins.

Fotó: nhl.com

Első mérkőzését játszotta ellenfélként Carolinában Jeff Skinner, a Hurricanes egykori játékosa. Az immáron a buffalói sikerekért küzdő gólgyáros be is talált volt csapata ketrecébe, ez azonban még pontot sem ért a Sabresnak, amely ezúttal különösen peches estét fogott ki. Bár a jégkorongban az öngól fogalma technikailag nem létezik, a négy carolinai találatból három is buffalói segítséggel jutott a vendég kapuba. Micheal Ferland 1+2-vel a Hurricanes legeredményesebbjeként zárt, de Sebastian Aho is duplázni tudott.

Sokáig úgy tűnt, hogy a Winnipeg Jets simán lelépi a Detroitot, a kanadaiak már tizenhárom másodperc elteltével megszerezték a vezetést, majd a második harmad derekán már 3-0 állt az eredményjelzőn. Luke Glendening emberhátrányos találata viszont megváltoztatta a játék képét, Dennis Cholowski gólja után pedig az egyenlítésre is nyílt lehetősége a Red Wingsnek, csakhogy a Jets második számú kapusa, Laurent Brossoit sziklafalként óvta a winnipegi kaput, 33 védést mutatott be, ami megalapozta csapata sikerét. A meccset Kyle Connor üres kapus találata zárta le, a winnipegi csatár három pontig jutott, míg csapattársa, Bryan Little 500. pontját szerezte az NHL-ben.

Úgy látszik, ebben a szezonban a Calgarynak a kétgólos hátrány meg sem kottyan, a nyugati listavezető a Florida otthonában is fordítani tudott. A győztes gólt Matthew Tkachuk jegyezte, miközben Michael Frolik három pontig jutott. A Panthers zsinórban ötödik vereségét szenvedte el.

Képtelen kimászni a gödörből az Anaheim Ducks, kitűnően jelzi, hogy milyen formában jégkorongoznak a kaliforniaiaknak, hogy 3-0-s előnyből is sikerült kikapniuk, ráadásul úgy kaptak hét gólt a Pittsburgh Penguinstől, hogy a vendégek az első harmadban gólt sem szereztek. A Penguins legjobbja Jake Guentzel volt, aki mesterhármasig jutott, de többen is kiemelkedő estét tudhatnak maguk mögött, Jevgenyij Malkin egy góllal és három gólpasszal, Phil Kessel két góllal és két gólpassza, míg Tanner Pearson két találattal zárt. A Pittsburgh teljesen ellentétes utat jár be, mint az Anaheim, a Penguins legutóbbi tizenegy mérkőzéséből a tizediket nyerte meg, míg a Ducks éppen tíz vereségnél tart egymás után.