Autósport: Fernando Alonso megnyerte a 24 órás versenyt Daytonában

A kétszeres Forma-1-es világbajnok Fernando Alonso Renger van der Zande, Kamui Kobayashi és Jordan Taylor csapattársaként megnyerte a legendás Daytonai 24 órás autóversenyt.

Fotó: formula.hu

Igazi káoszt hozott az 57. Daytonában rendezett 24 órás autóverseny. A legendás viadalt kétszer állították le piros zászlóval az óriási esőzés miatt (oválpályán nem rendezhetnek versenyt szakadó esőben) és az utolsó órában végig a piros zászló volt érvényben.

Fernando Alonso másodszor vett részt a versenyen és máris megszerezte a győzelmet. A  Wayne Taylor Racing #17-es Cadillacjét vezető kétszeres Forma-1-es világbajnok és Le Mans-i győztes spanyol sztárpilóta néhány perccel azelőtt előzte meg Felipe Nasr-t, hogy a futamot végleg leállították volna. Alonso társai a győztes csapatban Renger van der Zande, Kamui Kobayashi és Jordan Taylor voltak.

A második helyen Felipe Nasr, Pipo Derani és Eric Curran végzett, míg a harmadik helyet Alexander Rossi, Helio Castroneves és Ricky Taylor szerezte meg egy Acura volánja mögött.

A versenyen többek között kategóriagyőzelemmel zárt az ex-Forma-1-es pilóta Pastor Maldonado illetve a WTCR-ben versenyző Augusto Farfus is.

Végeredmény:

1. Konica Minolta Cadillac DPi (van der Zande/Taylor/Alonso/Kobayashi) 593 kör
2. Whelen Engineering Racing Cadillac DPi (Nasr/Curran/Derani) + 13.458
3. Acura Team Penske Acura DPi (Taylor/Castroneves/Rossi) + 13.964
4. CORE Autosport Nissan DPi (Bennett/Braun/Dumas/Duval) + 4 kör
5. JDC-Miller Motorsports Cadillac DPi (Goikhberg/Vautier/DeFrancesco/Barrichello) + 7 kör
6. DragonSpeed Oreca 07 Gibson (Gonzalez/Maldonado/Saavedra/Cullen) + 11 kör
7. Performance Tech Motorsports Oreca 07 Gibson (K Masson/R Masson/Cassels/Wright) + 15 kör
8. Acura Team Penske Acura DPi (Montoya/Cameron/Pagenaud) + 17 kör
9. Mustang Sampling Racing Cadillac DPi (Barbosa/Conway/Albuquerque/Fittipaldi) + 20 kör