Birkózó Magyar Nagydíj: világbajnokok sora az orosz csapatban

Az orosz válogatott rendkívül erős csapattal érkezik a február 23-24-én sorra kerülő kötöttfogású birkózó Magyar Nagydíjra.

Fotó: wsnw.com

A szervezők kedden arról tájékoztatták az MTI-t, hogy a győri viadalra - amely egyben Polyák Imre-emlékverseny - hat olyan orosz birkózó is jön, aki a tavalyi, budapesti világbajnokságon aranyérmet nyert.

Az orosz csapatban a legnagyobb név a kétszeres olimpiai, kétszeres világ- és háromszoros Európa-bajnok Roman Vlaszové, de honfitársai közül többen is esélyesek a Magyar Nagydíj megnyerésére. Vlaszovon kívül idén további kilencen - köztük az olimpiai bajnok Davit Csakvetadze és a világbajnok Nyikita Melnyikov - lettek országos bajnokok.

A közlemény kitér rá: az oroszok azért érkeznek ennyi kiváló birkózóval, mert a győri megmérettetés lesz a válogató versenyük az áprilisban, Romániában sorra kerülő Eb-re.

A kétszeres világbajnok Bácsi Péter elmondta: a magyarok versenyszervezésben mindig is jók voltak, így nem csoda, hogy a Magyar Nagydíj is kiemelt viadal lett.

"A világversenyeken kívül négy nagy megmérettetés van, amelyeken világranglista-pontokat lehet gyűjteni. Ezek között van a Magyar Nagydíj is. A győri állomáson kívül Zágrábban, az olaszországi Sassariban és Minszkben rendeznek a Magyar Nagydíjhoz hasonló Grand Prix-viadalt" - emlékeztetett rá Bácsi Péter.

Címkék: birkózás
birkózás

Birkózó Eb: a fiatalok jó birkózók, de még nem klasszisok

2019.04.15. 11:40
Sike András, a birkózó válogatott szövetségi kapitánya szerint a magyar csapat teljesítette az alapcélkitűzést a bukaersti Európa-bajnokságon, de sok bosszantó vereség …

Birkozó EB: magyar bronz Bukarestben

2019.04.13. 19:25
A kötöttfogásúak 87 kilogrammos kategóriájában Szilvássy Erik bronzéremmel debütált a felnőttek között a bukaresti birkózó Európa-bajnokságon.

Birkózó Eb: Sastin Marianna bronzérmes

2019.04.12. 19:00
A 62 kilogrammosok súlycsoportjában induló Sastin Marianna bronzérmet szerzett a Bukarestben rendezett birkózó Európa-bajnokságon.

Birkózó Eb: Barka Emese aranyérmes!

2019.04.12. 18:10
Barka Emese lett a magyar birkózósport történetének első női Európa-bajnoka miután aranyérmet szerzett az 57 kilogrammos súlycsoportban a bukaresti kontinensviadalon.

Birkózó Eb: Sastin Marianna a bronzért küzdhet

2019.04.12. 13:55
A 62 kilós Sastin Marianna megnyerte vigaszágas mérkőzését a bukaresti birkózó Európa-bajnokság pénteki napján, így az esti programban a bronzéremért küzdhet.

Birkózó Eb: Németh Zsanett bronzérmes

2019.04.11. 20:00
A nehézsúlyban induló Németh Zsanett bronzérmet szerzett a Bukarestben rendezett birkózó Európa-bajnokságon miután a bronzmeccsen fölényesen legyőzte norvég ellenfelét.

Birkózó Eb: Barka Emese döntőbe jutott!

2019.04.11. 17:35
Barka Emese az 57 kilogrammos súlycsoport elődöntőjében nagyon simán, 11-3-ra győzött a bukaresti birkózó Európa-bajnokság csütörtöki napján, így pénteken már biztosan dobogóra állhat.

Birkózó Eb: Barka nagy fordítással, Dénes utolsó másodperces akcióval nyert

2019.04.11. 13:30
Nagy bravúrt bemutatva az 57 kilós Barka Emese elő-, míg az 53 kilogrammos Dénes Mercédesz negyeddöntőbe jutott a bukaresti birkózó …

Birkózó Eb: Galambos tusgyőzelem után küzdhet a bronzért

2019.04.11. 11:35
Az 59 kilós Galambos Ramóna tusgyőzelmet aratott a vigaszágon, így a csütörtök esti programban a bronzéremért küzdhet a bukaresti birkózó Európa-bajnokságon.

Birkózás: teljesített célok a szabadfogásúaknál

2019.04.11. 08:50
Bánkuti Zsolt szerint a szabadfogású válogatott teljesítette az előzetesen kitűzött célokat a bukaresti Európa-bajnokságon.