Kajak-kenu: Szegeden folytatja pályafutását Kiss Tamás

Klubot váltott az olimpiai bronzérmes Kiss Tamás, az egyik legsikeresebb magyar kenus 21 év után távozott Csepelről és szegedi színekben folytatja pályafutását a továbbiakban.

Fotó: szeged.hu/

Az olimpiai bronzérmes, Európa-bajnok, háromszoros világbajnoki érmes Kiss Tamás 21 év után távozott Csepelről és szerződött az NKM Szeged Vízisport Egyesülethez.

A klub honlapjának nyilatkozó Kiss elmondta, hogy azért is váltott mert az elmúlt két év eredményeivel nem volt teljesen megelégedve és úgy érezte, hogy egy új klubban meg tud újulni. Hozzátette még 2-3 évig szeretne versenyezni és úgy érzi, hogy Szegeden érték az ehhez szükséges ingerek.

Kiss az interjúban kijelentette, hogy szeretne harcolni az olimpiai kvótákért egyesben illetve párosban is, feltehetőleg Kiss Balázzsal fog kettesben versenyezni. Szintén új helyzetet teremthet számára, hogy nagy hazai riválisával Bodonyi Andrással egy csapatban fognak evezni, de mindkettejük felkészülését Vécsi Viktor irányítja így ez a szituáció nem lesz ismeretlen majd neki.