NBA: Paul George vezérletével győzött az Oklahoma City Thunder

Az amerikai játékos remeklésének köszönhetően 132-122-re győzte le az OKC az Orlandot az NBA mai játéknapján.

Kép forrása: FOX Sports

Jól kezdte az összecsapást a Magic, hiszen két negyed alatt hát pontos előnyre tett szert, majd a harmadik 12 percben már 12 ponttal is vezetett az orlandoi együttes. Ennek ellnére Paul George remek teljesítményének köszönhetően fordítani tudott még az utolsó negyed kezdete előtt az Oklahoma és végül tíz ponttal, 132-122-re behúzta a meccset a Thunder.

Szoros összecsapáson aratott két pontos győzelmet a Los Angeles Clippers a Charlotte Hornets otthonában. A házigazda hiába került az első negyed után hátrányba a félidőre már öt pontos előnnyel ment. A fordulás után aztán 19 pont is volt a két csapat közt, azonban a vendégeknek sikerült egyenlíteniük. Végül az utolsó pillanatokban a Clippers nyújtott jobb teljesítményt, amely így 115-117-re megnyerte a találkozót.

Súlyos vereséget szenvedett a Los Angeles Lakers az Indiana Pacers vendégeként. A Pacers már a félidőben 23 ponttal vezetett, amit a mérkőzés végéig sikerült megdupláznia, azonban végül 42 ponttal, 136-94-re nyert a házigazda.

Hiába dobott 37 pontot Joel Embiid a Philadelphia 76ers kikapott a Toronto Raptorstól. A vendégek már az első félidőben 17 pontos előnyt szereztek, amit a harmadik 12 percben is sikerült megtartaniuk. Végül a hazaiak csak 12 pontra tudtak felzárkózni, így a Raptors 119-107-re megverte a 76ers-t.

Tíz pontos vereséget szenvedett a nyugati főcsoport negyedik helyén álló Portland Trail Blazers a Miami Heat-től. Az összecsapást remekül kezdő Heat megnyerte az első három negyedet, majd az utolsóban igaz öt ponttal kikapott, de végül 118-108-ra behúzta a mérkőzést a Portland ellen.