NBA: Rajon Rondo elszomorította korábbi csapata rajongóit

A korábbi Celtics-játékos dudaszós kosarának köszönhetően a Los Angeles Lakers legyőzte a Bostont az NBA mai játéknapjának rangadóján.

Fotó: AP

Bojan Bogdanovic jelentette a különbséget az Indiana-Los Angeles Clippers mérkőzésen. A Pacers horvát klasszisa 29 ponttal járult hozzá csapata 116-92-es győzelméhez.

Az Orlando Magic túldobta a Minnesotát, a mérkőzés legjobbja Terrence Ross lett aki csereember létére meg sem állt 32 pontig.

Erőt demonstrált a játékoscseréken áteső Toronto Raptors is: a liga egyetlen kanadai csapata úgy győzött 119-101-re Atlantában, hogy Pascal Siakam 33, Fred VanVleet pedig 30 ponttal ért el karriercsúcsot.

Egy nyerhető meccset bukott el a Boston Celtics miután a csapat korábbi játékosa Rajon Rondo egy, a dudaszó pillanatában bedobott kosárral győzelemre vezette a Los Angeles Lakers-t a TD-Gardenben. LeBron James tripla-duplázott (28 pont, 12 lepattanó, 12 gólpassz), de Kyle Kuzma teljesítménye (25 pont) is kellett a kaliforniaiak sikeréhez.

A Memphis Grizzlies nem állhatta az Oklahoma City Thunder rohamait és 117-95-re győzött hazai pályán. Az OKC legnagyobb sztárja Russell Westbrook sorozatban nyolcadik alkalommal tripla-duplázott (15 pont, 13 lepattanó, 15 gólpassz).

Sorozatban harmadszor kapott ki idegenben a San Antonio Spurs. A texasiak most egy nyugati rangadót buktak el Portlandben 127-118-ra. A hazaiak legjobbja Cj McCollum volt 30 ponttal.

Indiana Pacers–Los Angeles Clippers 116–92
Orlando Magic–Minnesota Timberwolves 122–112
Atlanta Hawks–Toronto Raptors 101–119
Boston Celtics–Los Angeles Lakers 128–129
Oklahoma City Thunder–Memphis Grizzlies 117–95
Portland Trail Blazers–San Antonio Spurs 127–118