NHL: nyolc meccs sem dőlt el a rendes játékidőben

Tizennégy mérkőzésből nyolcon is vagy a hosszabbítás vagy szétlövés döntött az NHL mai játéknapján. Ez rekordbeállításnak számít a liga történetében.

Fotó: AP

Sorozatban nyolcadik meccsét nyerte a Carolina Hurricanes a Buffalo Sabres ellen. A mindent eldöntő gólt Teuvo Teravinen szerezte a 64. percben.

Hosszabbításban nyert a Florida Panthers a Pittsburgh Penguinst. A vendégeknél Sidney Crosby 915. mérkőzését játszotta a "pingvinek" színeiben és így utolérte Mario Lemieux-t a franchise örökranglista élén.

Nem jó ómen ha Cory Schneider védi a New Jersey-i kaput. A Devils hálóőre sorozatban tizenkilencedik vesztes meccsét játszotta miután csapata szétlövésben alulmaradt a New York Islanders-el szemben.

Nyolc győztes meccs után szenvedett vereséget a Philadelphia. A Flyers hiába egyenlített a Los Angeles Kings ellen az utolsó másodpercekben, a szétlövést elveszítette.

Jevgenyij Kuznyecov volt a Washington Capitals legjobbja, az orosz sztárjátékos három ponttal zárt a Colorado ellen úgy, hogy a mindent eldöntő gólt is ő szerezte. Az Avalanche a legutóbbi 18 találkozójából 15-öt elveszített.

Szintén gyenge formát mutat az Anaheim Ducks amely ezúttal Ottawában szenvedett vereséget. A legutóbbi 20 alkalomból 18-szor veszítő "kacsák" végzetét a 45 védést bemutató Anders Nilsson jelentette.

Könnyed győzelmet aratott a Montreal Canadiens miután Jonathan Drouin (2+2) és Phillip Danault (1+3) vezérletével 5-2-re verte a Winnipeget. A mérkőzés akár simábban is alakulhatott volna, ha Connor Hellebuyck nem véd 48 lövést.

A második harmadban vitte döntésre a Vegas Golden Knights a Detroit Red Wings elleni mérkőzést. Jonathan Marchessault duplával segítette az előző szezon döntősét ahhoz, hogy egy hónap után nyerjen meg két meccset egymás után.

Egyetlen gól döntött a Tampa Bay Lightning–St. Louis Blues rangadón. A vendégek végül hosszabbításban kerekedtek a ligaelső fölé Brayden Schenn találatának köszönhetően. Jordan Binnington 32 lövéssel járult hozzá csapata sorozatban negyedik győzelméhez.

Hosszabbításban győzött a Nasville Predators is miután  Ryan Johansen a 61. percben döntötte el a Dallas Stars elleni összecsapást.  Brian Boyle és Cody McLeod pont nélkül debütáltak új csapatukban.

Hat vereséget követően nyert újra az Edmonton Oilers miután felülkerekedett a Wild ellen. Connor McDavid már a második a pontlistán miután két gólpasszt adott, csakúgy mint Ryan Nugent-Hopkins.

Ráadásban verte a Chicago a Vancouvert és így a szezon közben edzőtváltó Blackhawks sorozatban hatodszor aratott győzelmet. A meccset Jonathan Toews döntötte el, Patrick Kane pedig sorozatban 13. alkalommal szerzett pontot.

Hazai jégen kapott ki az Arizona Coyotes a Colombus Blue Jackets ellen, és így ötödször kapitulált zsinórban. A hazaiak hiába egyenlítettek kétgólos hátrányból is, Josh Anderson és Boone Jenner góljaira már nem tudtak válaszolni.

A San Jose Sharks veteránja Joe Thornton 1000. pontját szerezte csapata színeiben, karrierje során pedig már 1070 gólpasszt jegyzett. Utóbbival nem kisebb legendát ért utol mint Gordie Howe-t. A csatár ráadás győztes meccsen ünnepelhetett miután a "cápák" simán győztek Calgaryban.

Buffalo Sabres–Carolina Hurricanes 5–6 – hosszabbítás után
Florida Panthers–Pittsburgh Penguins 3–2 – hosszabbítás után
New Jersey Devils–New York Islanders 1–2 – szétlövéssel
Philadelphia Flyers–Los Angeles Kings 2–3 – szétlövéssel
Washington Capitals–Colorado Avalanche 4–3 – hosszabbítás után
Montreal Canadiens–Winnipeg Jets 5–2
Ottawa Senators–Anaheim Ducks 4–0
Detroit Red Wings–Vegas Golden Knights 3–4