NB I: az utolsó pillanatban mentett pontot az Újpest a derbin (videó)

Hiába vezetett a 93. percig a Ferencváros, az Újpest Simon Krisztián góljának köszönhetően végül pontot szerzett a két csapat 235. bajnoki mérkőzésén. A zöld-fehérek így is növelték előnyüket a tabellán.

Fotó: MTI

Az Újpest és Ferencváros a 235. alkalommal mérkőzött meg egymással a magyar élvonal történetében. Nebojsa Vignjevics és Szerhij Rebrov egyaránt egy meglepő kezdőcsapatot küldött pályára. A vendégeknél Böde Dániel kezdett Davide Lanzafame helyén, míg az újpestieknél Banai Dávid védett, de a télen igazolt Rácz Barnabás is bekerült a kezdőbe.

A ferencvárosiak az első pillanattól próbáltak nyomást helyezni az ősi rivális kapujára, de az első negyedóra igazán veszélyes lehetőséget csak egyet hozott: ekkor Böde Dániel elől Litauszki Róbert tudta elfejelni a labdát.

A 17. percben aztán a vendégek fölénye góllá érett: az újpesti védők Bödére figyeltek így Varga Rolandnak még arra is volt ideje, hogy megnézze, hogy hova lövi a labdát.

A játékrész folytatásában is a ferencvárosiak akarata érvényesült, a hazaiak nem tudtak eljutni kaput eltaláló lövésig, Banai védéseinek köszönhetően viszont nem változott az eredmény.

A második félidő elején a hazaiak Rácz révén közel jártak az egyenlítéshez, de nem jött össze számukra a gólszerzés. A ferencvárosiak átadták a területet, kontráik azonban magukban hordozták a veszélyt. Jól működött azonban az újpesti lestaktika, így a hajrá 1-0-s vendégvezetéssel kezdődött.

Az újpesti publikum folyamatosan Simon Krisztiánt követelte és a hazaiak szerb trénere végül pályára is küldte a csatárt. A döntés végül meghozta gyümölcsét: a 93. percben egy kapu előtti kavarodást követően Simon az első újpesti kaput eltaláló lehetőséget ugyanis gólra váltotta.

A játékvezető a gólt követően szinte azonnal lefújta a mérkőzést, így a derbi 1-1-el zárult. A döntetlennel a Ferencváros előnye 9 pontra nőtt a MOL Vidi FC-vel szemben, míg az Újpest továbbra is harcolhat az ezüstérem megszerzéséért.

A két fővárosi csapat története során 62. alkalommal játszott egymással döntetlent. Az Újpest 2014. szeptembere óta nem tudta legyőzni ősi riválisát a Megyeri úton, míg utoljára 2015. decemberében nyert a Ferencváros ellen.

Újpest FC-Ferencváros 1-1 (0-1)

Szusza Ferenc Stadion, 8719 néző, v.: Farkas Á.

Újpest FCBanai - Burekovic, Litauszki, Ristevski, Pauljevic - Onovo, Sankovic, Nagy D. (Simon K., 83.), Rácz B. (Zsótér, 64.), Beridze (Nwobodo, 53.) - Novothny
FerencvárosDibusz - Lovrencsics, Frimpong, Dvali, Heister - Sigér, Haratin (Leandro, 82.) - Varga (Nguen, 76.), Gorriaran, Petrjak - Böde (Lanzafame, 68.)

sárga lap: Nagy D. (15.), Novothny (88.), illetve Böde (42.), Dibusz (86.), Dvali (88.), Leandro (91.)
gólszerzők: Simon K. (93.), illetve Varga (11.)