Bundesliga: könnyed brémai és düsseldorfi győzelem (videó)

A Werder Bremen 4-0-ra verte az Augsborgot míg a Düsseldorf a Stuttgartot múlta felül 3-0-ra a Bundesliga 21. fordulójának vasárnapi mérkőzésein.

A Werder Bremen gyakorlatilag esélyt sem hagyott az Augsburgnak. Milot Rashica 28 perc alatt duplázott és Johannes Eggestein is betalált így a mérkőzés lényegében eldőlt az első félidőben. A brémaiak győzelmét végül Kevin Mohwald biztosította be a hajrában.

Egyre nagyobb gondban van a Stuttgart: a december közepe óta nyeretlen svábok 3-0-ra maradtak alul Düsseldorfban. Az újonc góljain Kenan Karaman , Oliver Fink és Benito Raman osztozott. A stuttgartiaktól ráadásul Nicolas Gonzalezt az utolsó percben kiállították.

Bundesliga, 21. forduló

Fortuna Düsseldorf–VfB Stuttgart 3–0 (Karaman 34., Fink 49., B. Raman 85.)
Werder Bremen–Augsburg 4–0 (Rashica 5., 28., J. Eggestein 27., Mohwald 83.)

szombaton

Bayern München–Schalke 04 3–1 (Bruma 12. – öngól, Lewandowski 27., Gnabry 57., ill. Kutucu 25.)
Borussia Dortmund–Hoffenheim 3–3 (Sancho 32., Götze 43., Guerreiro 67., ill. Belfodil 75., 88., Kaderábek 83.)
RB Leipzig–Eintracht Frankfurt 0–0
Borussia Mönchengladbach–Hertha BSC 0–3 (Kalou 30., Duda 56., Selke 77.)
Hannover 96–Nürnberg 2–0 (N. Müller 45+5., 77.)
Freiburg–Wolfsburg 3–3 (Grifo 37., Frantz 71., Waldschmidt 87., ill. Roussillon 11., Weghorst 63. – 11-esből, Steffen 75.)

pénteken játszották

Mainz 05–Bayer Leverkusen 1–5 (Quaison 9., ill. Wendell 5., Havertz 20., Brandt 30., 64., Bellarabi 43.)