La Liga: egy év után játszott gól nélküli döntetlent a Barcelona

sportfaktor
sportfaktor

A La Liga 23. fordulójának vasárnap esti meccsén a Barcelona 0-0-s döntetlent játszott a Bilbao otthonában.

Bilbao lehetőséggel indult a mérkőzés, Yuri Berchiche lőtt távolról, de remek kísérlete pár méterrel elzúgott a kapu mellett. Nem sokkal később ismét a hazaiak veszélyeztettek, Markel Susaeta lövését remekül hárította Ter Stegen. A félidő közepén Dani Garcia is gólhelyzetbe került, lapos lövését pedig nagy bravúrral védte a vendégek kapusa. Az első Barcelona helyzetre egészen a 37, percig kellett várni, ekkor Messi próbálkozott, de nem járt túl Herrerin eszén. A második játékrészben nem történt annyi esemény, Messinek volt egy szabadrúgása, de nem talált kaput. Nem volt több helyzet a meccsen, így 0-0 lett az eredmény. Legutóbb majdnem napra pontosan egy éve, február 11.-én, a Getafe ellen játszott gól nélküli döntetlent a Barcelona a bajnokságban. A pontosztozkodással a Barcelona maradt a tabella élén, de már csak hat pont az előnyük a második Real Madrid mögött, míg a Bilbao felzárkózott a 13. helyre.

La Liga 23. forduló

Athletic Bilbao-Barcelona 0-0

péntek:

Valladolid-Villarreal 0-0

szombat:

Getafe-Celta 3-1 (Mata 39., 81., Molina 62., ill. Araujo 2.)
Atlético Madrid-Real Madrid 1-3 (Griezmann 25., ill.  Casemiro 16., Ramos 42., Bale 74.)
Espanyol-Vallecano 2-1 (Iglesias 72., Darder 95., ill. Ba 33.)
Girona-Huesca 0-2 (Avila 35., 40.)