Premier League: tönkreverte a Manchester City a Chelsea-t (videó)

A Manchester City elképesztő futballt produkálva 6-0-ra győzött a Chelsea ellen az angol bajnokság 26. fordulójának szuperrangadóján.

A címvédő Manchester City a negyedik percben már előnybe került a rangadón miután Raheem Sterling lőtt gólt azután, hogy Bernardo Silva kihasználta a Chelsea-védők helyezkedési hibáját.

Pepp Guardiola csapata a továbbiakban is oktatófutballt mutatott be, és bár Sergio Agüero a nyolcadik percben elrontott egy olyan lehetőséget amit kihagyni nagyobb bravúr volt mint belőni, negyedóra elteltével éppen az argentin csatár növelte csapata előnyét.

Nem sokkal később Agüero újfent ünnepeltethette magát miután Ross Barkley kapitális hibát vétett, a támadó ezzel egyénként bajnoki gólok tekintetében a Manchester City történetének legeredményesebb játékosává vállt.

A hazaiak álomszerű 25 percét Ilkay Gündogan zárta le egy találattal és bár Gonzalo Higuain kétszer is védésre késztette Higuaint a játékrész hajrájában 45 perc után eldőlt a rangadó.

A Chelsea szétesettségét jól mutatta a második félidőben, hogy César Azpilicueta összehozott egy tizenegyest miután Sterlinggel szemben szabálytalankodott. A labdát Agüero vágta Kepa labdájába. Ezzel összejött számára a 11. mesterhármas is a Premier League-ben, amellyel rekordot döntött.

A mérkőzést végül Raheem Sterling gólja zárta le és így a Chelsea a legsúlyosabb vereségét szenvedte el a Premier League-ben. A Manchester City vezeti a táblázatot mivel egy meccsel többet játszott a Liverpoolnál, míg a londoniak visszaestek a tabella hatodik helyére.

A két csapat mához két hétre ismét szembenéz egymással akkor a ligakupáért mérkőznek meg.

Premier League, 26. forduló

Manchester City–Chelsea 6–0 (Sterling 4., 80., Agüero 13., 19., 56. – a harmadikat büntetőből, Gündogan 25.)

korábban

Tottenham Hotspur–Leicester City 3–1 (D. Sánchez 33., Eriksen 63., Szon Hung Min 91, ill. Vardy 76.)

szombaton

Brighton & Hove Albion–Burnley 1–3 (Duffy 76., ill. Wood 26., 61., Barnes 74. – büntetőből)
Liverpool–AFC Bournemouth 3–0 (Mané 24., Wijnaldum 34., Szalah 48. )
Huddersfield Town–Arsenal 1–2 (Kolasinac 90+3. – öngól, ill. Iwobi 16., Lacazette 44.)
Crystal Palace–West Ham United 1–1 (Zaha 76., ill. Noble 27. – büntetőből)
Southampton–Cardiff City 1–2 (Stephens 91., ill. Bamba 69., Zohore 90+3.)
Watford–Everton 1–0 (A. Gray 65.)
ulham–Manchester United 0–3 (Pogba 14., 65. – a másodikat büntetőből, Martial 23.)