Tenisz: Fucsovics Márton elvesztette a döntőt Szófiában

Fucsovics Márton kétszettes vereséget szenvedett az orosz Danyiil Medvegyevtől a szófiai tenisztorna fináléjában. A magyar játékos így 125 pontot szerzett a világranglistán.

Az első szett elején Fucsovics kétszer is bréklabdát hárítva tudta hozni az adogatását, majd 3:3-at követően semmire elveszítette a szerváját. Ezt követően hiába brékelt vissza, Medvegyev ismét elvette az adogatását és így 6:4-el elbukta a játszmát.

A második szettben az orosz 1:1-nél brékelt, majd miután Fucsovics nem tudott visszajönni 5:3-nál egy újabb brékkel Medvegyev megnyerte a finálét. A döntő 81 perc alatt ért véget.

Azzal, hogy döntőbe jutott Fucsovics Márton 125 ponttal gazdagodott a világranglistán és így feltehetőleg előrelép a 47. helyről.