Vívó vk: Szász-Kovács Emese nélkül lett ötödik a női párbajtőrcsapat

A magyar női párbajtőrcsapat ötödik helyen végzett a barcelonai világkupaversenyen.

Fotó: hunfencing.hu

A magyar szövetség honlapjának vasárnapi beszámolója szerint az olimpiai bajnok Szász-Kovács Emesét nélkülöző fiatal magyar négyes Budai Dorina, Kun Anna, Muhari Eszter, Nagy Kinga összeállításban előbb az izraeli (45-37), majd a világranglista harmadik helyén álló dél-koreai (45-44) együttest is legyőzte.

A negyeddöntőben 45-34-es vereséget szenvedett a kínaiaktól a magyar csapat, ám a helyosztókat remekül vette: az olaszokat 45-36-ra, a világbajnok amerikaiakat pedig 42-41-re múlta felül, így 29 induló közül ötödikként zárt.

Címkék: vívás
vívás

Kerekesszékes világjátékok: öt éremmel zártak a magyar vívók

2019.02.14. 17:35
Öt érmet - egy aranyat és négy bronzot - nyertek a magyar vívók az egyesült arab emírségekbeli Sardzsában zajló kerekesszékes világjátékokon.

Vívás: ifjúsági olimpiai bajnok kardvívóval szerződött a Vasas

2019.01.30. 18:40
Hosszú távú szerződést kötött a Vasas SC-vel Rabb Krisztián ifjúsági olimpiai bajnok kardozó.

Vívás: magyar ezüst a világkupán

2019.01.28. 10:35
Ezüstérmet nyert a magyar csapat a női kardozók Salt Lake Cityben rendezett világkupa-versenyén.

Vívó-vk: fiatal női párbajtőrcsapatunk nyolcadik Havannában

2019.01.14. 10:25
A nyolcaddöntőben ráadásul a világranglista harmadik helyén álló franciákat győzték le bravúros teljesítménnyel.

Vívó BEK: aranyérmes a Honvéd párbajtőrcsapata Heidenheimben

2019.01.13. 18:25
A Budapest Honvéd nyerte a férfi párbajtőrözők Bajnokcsapatok Európa Kupáját (BEK) a németországi Heidenheimben.

Vívó-vk: Ezüstérmes a férfi párbajtőrcsapat Heidenheimben

2019.01.12. 20:50
A magyar válogatott ezüstérmet nyert a férfi párbajtőrözők idei első világkupa-versenyén a németországi Heidenheimben.

Vívás: Pusztai Liza aranyérmes a budapesti junior vk-n

2019.01.05. 21:55
Az ifjúsági olimpiai bajnok Pusztai Liza sorozatban harmadszor lett aranyérmes a budapesti junior világkupán.

Ez történt a sportban 2018-ban - X. rész

2018.12.29. 13:55
Az év utolsó 12 napján felidézzük a mögöttünk 12 hónap legemlékezetesebb eseményeit. Sorozatunk tizedik részében az ifjúsági olimpia magyar éremesőjét hozó október eseményeit elevenítjük fel.

Ez történt 2018-ban a sportban - IX. rész

2018.12.28. 18:40
Az év utolsó 12 napján felidézzük a mögöttünk 12 hónap legemlékezetesebb eseményeit. Sorozatunk kilencedik részében a férfi vízilabda-válogatott számára világkupa-győzelmet hozó szeptember …