Vívó vk: Szász-Kovács Emese nélkül lett ötödik a női párbajtőrcsapat

A magyar női párbajtőrcsapat ötödik helyen végzett a barcelonai világkupaversenyen.

Fotó: hunfencing.hu

A magyar szövetség honlapjának vasárnapi beszámolója szerint az olimpiai bajnok Szász-Kovács Emesét nélkülöző fiatal magyar négyes Budai Dorina, Kun Anna, Muhari Eszter, Nagy Kinga összeállításban előbb az izraeli (45-37), majd a világranglista harmadik helyén álló dél-koreai (45-44) együttest is legyőzte.

A negyeddöntőben 45-34-es vereséget szenvedett a kínaiaktól a magyar csapat, ám a helyosztókat remekül vette: az olaszokat 45-36-ra, a világbajnok amerikaiakat pedig 42-41-re múlta felül, így 29 induló közül ötödikként zárt.

Címkék: vívás
vívás

Vívás: megvédte világbajnoki címét a párbajtőr-válogatott!

2019.04.14. 22:00
Magabiztos vívással megvédte címét a magyar junior férfi párbajtőr-válogatott vasárnap, a Torunban rendezett korosztályos vívó-világbajnokságon.

Vívás: Muhari Eszter kadet világbajnoki címet nyert!

2019.04.13. 21:25
Muhari Eszter arany-, Büki Lili pedig bronzérmet nyert szombaton a kadet korosztályban a Torunban zajló vívó-világbajnokságon.

Vívás: sportágtörténeti világbajnoki cím!

2019.04.09. 06:25
A sportág történetében először aranyérmet nyert a junior magyar női kardcsapat a lengyelországi Torunban zajló korosztályos vívó-világbajnokságon.

Több mint 120 nemzetközi sporteseményt rendeznek idén Magyarországon

2019.04.03. 18:55
Az idén több mint 120 nemzetközi sporteseményt rendeznek meg Magyarországon, s ezek közül kiemelkedik négy olimpiai sportág kvalifikációs világbajnoksága, …

Vívás: ezüstérmes a férfi karcsapat a budapesti világkupán

2019.03.24. 16:30
Ezüstérmes lett a magyar férfi kardcsapat a Budapesten rendezett világkupa-versenyén.

Vívó-vk: Rédli bronzérmes Buenos Airesben

2019.03.24. 10:50
Rédli András remek vívással bronzérmet nyert a férfi párbajtőrözők argentínai világkupa-versenyén, Buenos Airesben.

Vívás: nem hozott szerencsét a budapesti helyszín a magyaroknak

2019.03.23. 15:20
A főtáblára jutott hat magyar versenyző közül Szilágyi Áron érte el a legjobb helyezést, a Gerevich-Kovács-Kárpáti világkupa-versenyen, de ő is csak tizedik lett.

Vívás: hat magyar jutott a főtáblára a budapesti világkupa-versenyen

2019.03.22. 20:30
Hat magyar kardozó léphet pástra a legjobb 64 szombati küzdelmeiben a budapesti Gerevich-Kovács-Kárpáti világkupa-versenyen.

Vívás: Andrásfi Tibor bronzérmes a budapesti párbajtőr Grand Prix-n

2019.03.10. 19:10
Bronzérmet nyert Andrásfi Tibor a budapesti WestEnd párbajtőr Grand Prix férfi versenyében.

Vívás: Andrásfi elődöntős a budapesti párbajtőr Grand Prix-n, ezzel biztos érmes

2019.03.10. 17:30
Andrásfi Tibor elődöntőbe jutott, ezzel már biztos érmes a budapesti WestEnd párbajtőr Grand Prix férfi versenyében. Hajszálra …