Birkózás: két aranyat nyertek a magyarok

A magyar válogatott Fritsch Róbert és Lőrincz Viktor révén két aranyérmet szerzett a zágrábi kötöttfogású birkózóviadalon, amely a nemzetközi szövetség idei első ranglistaversenye volt.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint Sike András szövetségi kapitány mellett most debütált két segítője, Módos Péter és a világbajnok Bácsi Péter, akik a tavalyi év végén elköszönt Repka Attila helyét vették át a stábban.

A horvát fővárosban 23 ország 152 birkózója lépett szőnyegre, köztük 15 magyar.

A legjobban a 72 kilogrammban érdekelt Fritsch, illetve a 2017-es Európa-bajnok, többszörös világbajnoki érmes Lőrincz Viktor (87 kg) szerepelt. Előbbi négy mérkőzést nyerve, két török, valamint egy-egy lengyel és bolgár riválist felülmúlva jutott fináléba, melyre georgiai ellenfele sérülés miatt nem állt ki.

A fiatalabbik Lőrincz-fivér szerb, majd lengyel birkózó legyőzését követően az elődöntőben az U23-as világbajnok honfitársát, Szilvássy Eriket verte, az aranyéremért pedig a svéd Kristoffer Berget.

A magyar küldöttség három éremmel zárta a tornát, mivel 60 kilogrammban Torba Erik a harmadik helyen végzett, a helyosztón román versenyzőt legyőzve.

A kötöttfogásúak következő pontszerző viadala jövő héten a győri Polyák Imre emlékverseny lesz.

Címkék: birkózás, MOB
birkózás,MOB

Hivatalos: Budapestről rajtol a Giro d`Italia 2020-ban!

2019.04.15. 15:35
Hivatalosan is bejelentették azt, amit már lehetett sejteni: jövőre Magyarországról indul a legendás kerékpáros körverseny, a Giro d'Italia.

Birkózó Eb: a fiatalok jó birkózók, de még nem klasszisok

2019.04.15. 11:40
Sike András, a birkózó válogatott szövetségi kapitánya szerint a magyar csapat teljesítette az alapcélkitűzést a bukaersti Európa-bajnokságon, de sok bosszantó vereség …

Vívás: megvédte világbajnoki címét a párbajtőr-válogatott!

2019.04.14. 22:00
Magabiztos vívással megvédte címét a magyar junior férfi párbajtőr-válogatott vasárnap, a Torunban rendezett korosztályos vívó-világbajnokságon.

Birkozó EB: magyar bronz Bukarestben

2019.04.13. 19:25
A kötöttfogásúak 87 kilogrammos kategóriájában Szilvássy Erik bronzéremmel debütált a felnőttek között a bukaresti birkózó Európa-bajnokságon.

Birkózó Eb: Sastin Marianna bronzérmes

2019.04.12. 19:00
A 62 kilogrammosok súlycsoportjában induló Sastin Marianna bronzérmet szerzett a Bukarestben rendezett birkózó Európa-bajnokságon.

Birkózó Eb: Barka Emese aranyérmes!

2019.04.12. 18:10
Barka Emese lett a magyar birkózósport történetének első női Európa-bajnoka miután aranyérmet szerzett az 57 kilogrammos súlycsoportban a bukaresti kontinensviadalon.

Birkózó Eb: Sastin Marianna a bronzért küzdhet

2019.04.12. 13:55
A 62 kilós Sastin Marianna megnyerte vigaszágas mérkőzését a bukaresti birkózó Európa-bajnokság pénteki napján, így az esti programban a bronzéremért küzdhet.

Birkózó Eb: Németh Zsanett bronzérmes

2019.04.11. 20:00
A nehézsúlyban induló Németh Zsanett bronzérmet szerzett a Bukarestben rendezett birkózó Európa-bajnokságon miután a bronzmeccsen fölényesen legyőzte norvég ellenfelét.

Birkózó Eb: Barka Emese döntőbe jutott!

2019.04.11. 17:35
Barka Emese az 57 kilogrammos súlycsoport elődöntőjében nagyon simán, 11-3-ra győzött a bukaresti birkózó Európa-bajnokság csütörtöki napján, így pénteken már biztosan dobogóra állhat.

Birkózó Eb: Barka nagy fordítással, Dénes utolsó másodperces akcióval nyert

2019.04.11. 13:30
Nagy bravúrt bemutatva az 57 kilós Barka Emese elő-, míg az 53 kilogrammos Dénes Mercédesz negyeddöntőbe jutott a bukaresti birkózó …