Birkózás: két aranyat nyertek a magyarok

A magyar válogatott Fritsch Róbert és Lőrincz Viktor révén két aranyérmet szerzett a zágrábi kötöttfogású birkózóviadalon, amely a nemzetközi szövetség idei első ranglistaversenye volt.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint Sike András szövetségi kapitány mellett most debütált két segítője, Módos Péter és a világbajnok Bácsi Péter, akik a tavalyi év végén elköszönt Repka Attila helyét vették át a stábban.

A horvát fővárosban 23 ország 152 birkózója lépett szőnyegre, köztük 15 magyar.

A legjobban a 72 kilogrammban érdekelt Fritsch, illetve a 2017-es Európa-bajnok, többszörös világbajnoki érmes Lőrincz Viktor (87 kg) szerepelt. Előbbi négy mérkőzést nyerve, két török, valamint egy-egy lengyel és bolgár riválist felülmúlva jutott fináléba, melyre georgiai ellenfele sérülés miatt nem állt ki.

A fiatalabbik Lőrincz-fivér szerb, majd lengyel birkózó legyőzését követően az elődöntőben az U23-as világbajnok honfitársát, Szilvássy Eriket verte, az aranyéremért pedig a svéd Kristoffer Berget.

A magyar küldöttség három éremmel zárta a tornát, mivel 60 kilogrammban Torba Erik a harmadik helyen végzett, a helyosztón román versenyzőt legyőzve.

A kötöttfogásúak következő pontszerző viadala jövő héten a győri Polyák Imre emlékverseny lesz.

Címkék: birkózás, MOB
birkózás,MOB

Elhunyt Reviczkyné Köteles Erzsébet olimpiai bajnok tornász

2019.06.16. 18:30
Elhunyt Reviczkyné Köteles Erzsébet olimpiai bajnok, illetve háromszoros ezüst- és egyszeres bronzérmes tornász.

Birkózás: újabb két magyar érem a junior Eb-n

2019.06.07. 22:50
Az 57 kilogrammos Dollák Tamara és a 65 kilós Szabados Noémi is bronzérmet szerzett pénteken a spanyolországi Pontevedrában zajló junior birkózó Európa-bajnokságon.

Kajak-kenu vk: minden érmeből jutott a magyaroknak

2019.06.02. 14:25
A magyarok egy-egy arany-, ezüst- és bronzérmet szereztek a vasárnapi zárónap döntőiben a duisburgi kajak-kenu világkupaversenyen.

Evezés: Galambos Péter Európa-bajnok!

2019.06.02. 12:00
Galambos Péter aranyérmet nyert vasárnap könnyűsúlyú egypárban a luzerni evezős Európa-bajnokság zárónapján.

Kajak-kenu: az elnök szerint alakul a magyar vb-csapat

2019.05.27. 11:35
Schmidt Gábor úgy véli, az első válogató után nagyon szépen körvonalazódik az a csapat, amely az augusztusi, szegedi kvalifikációs világbajnokságon majd harcba szállhat az olimpiai …

Birkózás: jól ment a magyaroknak Olaszországban

2019.05.27. 10:15
A magyar kötöttfogásúak nyolc, a szabadfogásúak és a nők pedig egy-egy érmet szereztek az olaszországi Sassariban rendezett birkózóversenyen.

MOB-közgyűlés: életműdíjat kapott Dunai Antal

2019.05.24. 20:45
Dunai Antal, az 1968-as mexikóvárosi olimpián arany-, négy évvel később, Münchenben ezüstérmes labdarúgó-válogatott európai ezüstcipős csatára vehette át a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) …

RG: óriási elismerés a sportágnak

2019.05.22. 20:25
Óriási megtiszteltetés értea a magyar ritmikus gimnasztika sportágat: a MOB által meghírdetett Nők Sportjáért Életműdíjat dr. Szécsényiné dr. Fekete Irén, a hazai rg alapjait letevő egyik szakember kapta.

Vitorlázás: Berecz Zsombor ezüstérmes az Európa-bajnokságon!

2019.05.18. 16:45
Berecz Zsombor ezüstérmet szerzett az Athénban rendezett finndingi Európa-bajnokságon.

Kajak-kenu vb: 100 nap a rajtig

2019.05.15. 12:45
Száz nap múlva kezdődik Szegeden az olimpiai kvalifikációs kajak-kenu világbajnokság, ebből az alkalomból szerdán elindítják a belvárosban a visszaszámláló órát, amely a rajtig hátralévő időt mutatja majd.