Birkózás: két aranyat nyertek a magyarok

A magyar válogatott Fritsch Róbert és Lőrincz Viktor révén két aranyérmet szerzett a zágrábi kötöttfogású birkózóviadalon, amely a nemzetközi szövetség idei első ranglistaversenye volt.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint Sike András szövetségi kapitány mellett most debütált két segítője, Módos Péter és a világbajnok Bácsi Péter, akik a tavalyi év végén elköszönt Repka Attila helyét vették át a stábban.

A horvát fővárosban 23 ország 152 birkózója lépett szőnyegre, köztük 15 magyar.

A legjobban a 72 kilogrammban érdekelt Fritsch, illetve a 2017-es Európa-bajnok, többszörös világbajnoki érmes Lőrincz Viktor (87 kg) szerepelt. Előbbi négy mérkőzést nyerve, két török, valamint egy-egy lengyel és bolgár riválist felülmúlva jutott fináléba, melyre georgiai ellenfele sérülés miatt nem állt ki.

A fiatalabbik Lőrincz-fivér szerb, majd lengyel birkózó legyőzését követően az elődöntőben az U23-as világbajnok honfitársát, Szilvássy Eriket verte, az aranyéremért pedig a svéd Kristoffer Berget.

A magyar küldöttség három éremmel zárta a tornát, mivel 60 kilogrammban Torba Erik a harmadik helyen végzett, a helyosztón román versenyzőt legyőzve.

A kötöttfogásúak következő pontszerző viadala jövő héten a győri Polyák Imre emlékverseny lesz.

Címkék: birkózás, MOB
birkózás,MOB

Birkózó Eb: Galambos tusgyőzelem után küzdhet a bronzért

2019.04.11. 11:35
Az 59 kilós Galambos Ramóna tusgyőzelmet aratott a vigaszágon, így a csütörtök esti programban a bronzéremért küzdhet a bukaresti birkózó Európa-bajnokságon.

Birkózás: teljesített célok a szabadfogásúaknál

2019.04.11. 08:50
Bánkuti Zsolt szerint a szabadfogású válogatott teljesítette az előzetesen kitűzött célokat a bukaresti Európa-bajnokságon.

Veréb István bronzérmes a bukaresti birkózó Európa-bajnokságon

2019.04.10. 19:40
A szabadfogású Veréb István bronzérmet nyert szerdán a 92 kilósok között a bukaresti birkózó Európa-bajnokságon.

Birkózó Eb: bronzéremért birkózhat Veréb István

2019.04.10. 12:45
A szabadfogású Veréb István megnyerte vigaszágas mérkőzését, így az esti programban a bronzéremért birkózhat a 92 kilósok között a bukaresti Európa-bajnokság szerdai napján.

Birkózó Eb: Ligeti Dánielnek és Veréb Istvánnak összejött a vigaszág

2019.04.09. 19:30
A szereplését kedden kezdő négy magyar szabadfogású birkózó közül a nehézsúlyú Ligeti Dániel és Veréb István került vigaszágra, mivel az ő …

Birkózó Eb: nincs magyar negyeddöntős kedden

2019.04.09. 15:55
Négy magyar szabadfogású birkózó vágott neki a küzdelmeknek a bukaresti Európa-bajnokság keddi versenynapján, de egyikük sem jutott a negyeddöntőbe.

Közvetítések: angolos nappal tér vissza a Bajnokok Ligája

2019.04.09. 07:30
Már a legjobb négy közé jutás a tét a labdarúgó Bajnokok Ligájában, de fontos feladatok várnak birkózóinkra is.

Vívás: sportágtörténeti világbajnoki cím!

2019.04.09. 06:25
A sportág történetében először aranyérmet nyert a junior magyar női kardcsapat a lengyelországi Torunban zajló korosztályos vívó-világbajnokságon.

Birkózó Eb: Szabó Mihály a vigaszágon folytathatja

2019.04.08. 20:15
A hétfői nyitónapon szőnyegre lépő három magyar szabadfogású közül csak a 97 kilós Szabó Mihály folytathatja szereplését kedden a vigaszágon.

Birkózó Eb: csak a vigaszágban bízhatnak birkózóink

2019.04.08. 13:10
A selejtezőben győztes, szabadfogású Molnár József (65 kg), Vida Csaba (70kg), illetve Szabó Mihály (97 kg) is kikapott, így mindhárman már csak a vigaszági folytatásban …