Birkózás: két aranyat nyertek a magyarok

A magyar válogatott Fritsch Róbert és Lőrincz Viktor révén két aranyérmet szerzett a zágrábi kötöttfogású birkózóviadalon, amely a nemzetközi szövetség idei első ranglistaversenye volt.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint Sike András szövetségi kapitány mellett most debütált két segítője, Módos Péter és a világbajnok Bácsi Péter, akik a tavalyi év végén elköszönt Repka Attila helyét vették át a stábban.

A horvát fővárosban 23 ország 152 birkózója lépett szőnyegre, köztük 15 magyar.

A legjobban a 72 kilogrammban érdekelt Fritsch, illetve a 2017-es Európa-bajnok, többszörös világbajnoki érmes Lőrincz Viktor (87 kg) szerepelt. Előbbi négy mérkőzést nyerve, két török, valamint egy-egy lengyel és bolgár riválist felülmúlva jutott fináléba, melyre georgiai ellenfele sérülés miatt nem állt ki.

A fiatalabbik Lőrincz-fivér szerb, majd lengyel birkózó legyőzését követően az elődöntőben az U23-as világbajnok honfitársát, Szilvássy Eriket verte, az aranyéremért pedig a svéd Kristoffer Berget.

A magyar küldöttség három éremmel zárta a tornát, mivel 60 kilogrammban Torba Erik a harmadik helyen végzett, a helyosztón román versenyzőt legyőzve.

A kötöttfogásúak következő pontszerző viadala jövő héten a győri Polyák Imre emlékverseny lesz.

Címkék: birkózás, MOB
birkózás,MOB

Tokió 2020: eddig 25 magyar sportoló szerzett kvótát

2019.07.09. 12:00
Vadnai Benjámin a 25. magyar sportoló aki kvótát szerzett a jövő évi olimpiára. A kvótaszerzés kapcsán összegezzük, hogy kik azok a magyar sportolók akik biztosan ott lesznek Japánban.

Sastin Marianna ezüstérmes a spanyol birkózó nagydíjon

2019.07.08. 10:45
Sastin Marianna ezüstérmet nyert a nők 62 kilogrammos kategóriájában a birkózó Spanyol Nagydíjon.

Kajak-kenu: Takács Tamarát doppingvtségen kapták

2019.07.03. 19:40
Fennakadt a doppingvizsgálaton Takács Tamara, világ- és Európa-bajnok kajakos.

Budapesti cselgáncs gp: rekordnevezés a magyar versenyre

2019.07.03. 17:20
Új nevezési rekorddal 88 ország 654 versenyzője lép tatamira a jövő péntektől vasárnapig tartó budapesti cselgáncs Grand Prix-n.

Európa Játékok: Vecsernyés Dávid is bronzérmes!

2019.06.30. 16:35
A tornász Vecsernyés Dávid is felállhatott a dobogóra a Minszkben rendezett II. Európa Játékok során miután harmadikként végzett a nyújtó döntőjében.

Európa Játékok: Péter Sára bronzérmes ugrásban!

2019.06.30. 13:20
A tornász Péter Sára bronzérmet szerzett a Minszkben rendezett II. Európa Játékokon miután a harmadik helyen zárta az ugrás döntőjét.

Európa Játékok: Lőrincz Viktor bronzérmes!

2019.06.30. 12:50
A 87 kg-os súlycsoportban induló Lőrincz Viktor bronzérmet szerzett a Minszkben rendezett II. Európa Játékok utolsó versenynapján.

Európa Játékok: Lőrincz Viktor bronzéremért mérkőzhet

2019.06.30. 12:20
A kötöttfogásúak 87 kilogrammos kategóriájában szereplő Lőrincz Viktor megnyerte vigaszági mérkőzését, így a bronzéremért mérkőzhet vasárnap a minszki Európa Játékok …

Európa Játékok: Lőricz Tamás bronzérmes!

2019.06.29. 19:10
Torba Erik második helye után újabb magyar birkózó szerzett érmet a Minszkben zajló Európa Játékokon miután Lőrincz Tamás a harmadik helyen zárta a kötöttfogásúak 77 kg-os küzdelmeit.

Európa Játékok: Torba Erik ezüstérmes!

2019.06.29. 17:55
A kötöttfogásúak 60 kilogrammos kategóriájában szereplő Torba Erik ezüstérmet nyert a minszki Európa Játékok birkózótornáján.