Sepsi OSK: tiltakoznak a magyarellenes megnyilvánulások ellen

Botrányosan viselkedtek a Dinamo Bucuresti fanatikusai a Sepsi OSK elleni bajnokin. A székelyföldi klub közleményben tilatkozik.

Úgy tűnik nem tudták megemészteni a Dinamo Bucuresti drukkerei, hogy ősszel a csapatuk lebőgött a Csíkszereda elleni kupameccsen. Most a Sepsi OSK elleni bajnokin okoztak botrányt azzal, hogy folyamatosan magyarellenes rigmusokat skandáltak. A románokkal már a meccs előtt is probléma volt, hiszen egy nagyobb csoport jegy nélkül akart betörni a stadionba, de találkozó alatt aztán végig a magyarokat szidalmazták.

A sepsiszentgyörgyi klub hétfőn közleményt adott ki az eseményekkel kapcsolatban.

A Sepsi OSK vezetői és szurkolói mélységes csalódással vették tudomásul, hogy továbbra sem szűnnek a csapatot célzó magyarellenes, xenofób szurkolói megnyilvánulások. A Bukaresti Dinamót elkísérők drukkerek egy része minden korábbi esetet felülmúlóan gyalázkodtak, emberi és nemzeti méltóságukban megalázva a Sepsi OSK-hoz tartozó embereket. Valamennyi arra hivatott fórumon és a nyilvánosság előtt is tiltakozunk a történések ellen, és az eddigieknél jóval határozottabb fellépést sürgetünk az illetékes szervektől a hasonló megnyilvánulások visszaszorítása érdekében.

Fontosnak tartjuk pontosítani: a Sepsi OSK–Dinamo mérkőzést megelőző technikai ülésen a klub sportigazgatója, Bokor János többször is felhívta Aron Huzu játékvezetői megfigyelő, Ionuț Coza negyedik játékvezető és Catalin Popa, a Labdarúgó Liga küldöttének figyelmét a várható atrocitásokra. Azt kérte, hogy bármilyen hasonló esemény alkalmával érvényesítsék a szabályokat, szükség esetén pedig állítsák meg a mérkőzést. A tévéközvetítések révén is egyértelmű nyilvánosságot kapó gyalázkodó skandálások és feliratok megjelenése ellenére sem a játékvezető, sem a megfigyelő nem tartotta indokoltnak a mérkőzés megszakítását.

Kérjük, hogy a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) és a Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) mindezek ismeretében elemezze a történteket, és hozza meg a megfelelő intézkedéseket.

Állásfoglalásunkat eljuttatjuk valamennyi illetékes testülethez és a sajtó képviselőihez.