NBA: brutális rekordot döntött meg az Oklahoma City sztárja

Russell Westbrook a Portland Trail Blazers ellen megdöntötte Wilt Chamberlain 1968-as rekordját, sorozatban tizedik mérkőzésén ért el tripla duplát.

Fotó: Yahoo Sports

Az Oklahoma City sztárja 21 ponttal, 14 lepattanóval és 11 gólpasszal érte el ezt a nem mindennapi bravúrt, de csapattársa, Paul George is alaposan kivette a részét a Thunder győzelméből. George 47 pontot szórt a Trail Blazers kosarába és neki is összejött a tripla dupla 12 lepattanóval és 10 gólpasszal. Kellett is a vezérek jó játéka a sikerhez, hiszen a Portland nem adta könnyen a bőrét, Damian Lillard 31 ponttal fejezte be a találkozót, de a rossz első félidei teljesítmény rányomta a bélyegét a Trail Blazers estéjére. Az OKC az első negyed után 10, a nagyszünetben pedig 19 ponttal is vezetett, így a Thunder tapad a nyugati második Denverre.

Ritka győzelmeinek egyikét aratta a Cleveland Cavaliers, amihez persze megkapta a tökéletes játszótársát is a kilomtalanított New York Knicks személyében. A Cavs előnye volt 17 pont is a találkozón, ehhez képest igencsak meg kellett izzadniuk a győzelemért, ráadásul a vendégeknek több lehetősége is volt arra, hogy megfordjtsák a mérkőzést, ez azonban nem sikerült. A győzelem mellett jó hír a clevelandiek számára, hogy egyre több játékpercet kap a gárda egyetlen megmaradt sztárja Kevin Love, aki ezúttal 16 percet töltött a parketten, ezen időszak alaptt pedig 14 pontot dobott és 9 lepattanót szerzett.

Nem volt válasza a Washington Wizardsnak a Detroit magasember-duójára, Andre Drummond és Blake Griffin szó szerint szétszedte a fővárosiakat. Ketten együtt 63 pontot rámoltak be, Drummond 17, Griffin 9 lepattanóval hozta le a meccset, előbbi négy labdaszerzést, utóbbi kilenc gólpasszt is bedobott a közösbe. A Pistons zsinórban negyedik meccsét nyerte meg és már csak fél meccsre vannak a keleti konferencia hetedik helyét bitorló Charlotte Hornetstől.

A Hornets ugyanis vereséget szenvedett az Indiana Pacers vendégeként, annak ellenére, hogy Kemba Walker hozta a szokásos jó teljesítményt. A Hornets kiválósága 34 pontot szórt be, ugyanakkor csapatszinten csupán 32 százalékkal értékesítették mezőnykosaraikat, a triplavonalon túlról pedig még a 20 százalékos hatékonyságot sem érték el, így pedig nem lehetett kérdés, hogy az Indiana behúzza a találkozót.

Alaposan megszorongatta a Brooklyn Nets a Toronto Raptorst, ötven másodperccel a találkozó vége előtt még hárompontos előnyben is voltak a vendégek, ám ekkor érkezett az ex-san antonioi szakasz, Danny Green egy triplával egyenlített, Kawhi Leonard pedig bedobta a meccsgyőztes duplát. Leonard összességében 30 ponttal fejezte be a találkozót, a túloldalon D'Angelo Russell 28 egységét, valamint Joe Harris nyolcból hét értékesített tripláját érdemes kiemelni, de a Nets egy végletekig kiélezett mérkőzésen most így is alulmaradt.

Minden sporthír egy helyen:

SportFaktor.hu

SportFaktor.hu. 43K likes. SportFaktor.hu - sport, élet, érzés

Hozta a kötelezőt a keleti éllovas Miwaukee Bucks, bár nem adta könnyen a bőrét a Chicago Bulls. Giannis Antetokounmpo kisebb sérülését követően 29 ponttal, 17 lepattanóval, nyolc gólpasszal, három blokkal és egészen kiváló mezőnyhatékonysággal tért vissza a Bucksba, erre pedig igen nagy szüksége volt a vendégeknek, ugyanis a Bulls igen jól vette el a Milwaukee játékának erősségeit. Zach LeVine és Lauri Markkanen is jól játszott a Bullsban, de összességében nem sok esélyük volt arra, hogy megverjék a keleti elsőt.

Továbbra is nehéz szavakat találni James Harden idei teljesítményére, a Houston Rockets sztárja ugyanis zsinórban harmincadik mérkőzésén ért el legalább 30 pontot, amit ráadásul ezúttal sérült vállal sikerült elérnie. Ez az NBA történetének második leghosszabb ilyen szériája, az abszolút rekord beállításához viszont még 35 ilyen találkozóra lenne szüksége Mr. Szakállnak, Wilt Chamberlain az 1961/1962-es idényben 65 30+ pontos meccset hozott le egymás után. A Houston mindenesetre simán győzte le a Dallast a texasi rangadón, a vendégeknél egyedül Luka Doncic hozott valamire való teljesítményt.

Megbolygatta kezdő ötösét Ryan Saunders, a Minnesota Timberwolves vezetőedzője, ez epdig nyerő húzásnak bizonyult, csapata ugyanis 130 ponttal szórta meg a Los Angeles Clipperst. Karl-Anthony Towns 24 pontos, 10 lepattanós dupla-duplával zárt, Derick Rose pedig 22 pontttal fejezte be a mérkőzést, de a hazaiak legnagyobb erőssége ezúttal az igazi csapatmunka volt. Ezzel szemben a Clippersnél semmi sem működött, csupán Lou Williams remeklésének és 45 pontos szezoncsúcsának köszönhető, hogy nem lett simább a vereség.

Összeszedte magát a nyugati második helyen álló Denver Nuggets, amely az előző három mérkőzésén egyszer sem maradt 117 kapott pont alatt, ennek megfelelően mindhárom mérkőzését el is veszítette. A Miami Heatnek azonban nem sok sansza volt a Nuggets ellen, mindössze 87 pontot értek el, a második félidőben ráadásul 38 dobott egységen tartotta ellenfelét a Denver, ami igazán szép teljesítmény.