NHL: harapós cápák garázdálkodnak északon

A San José Sharks zsinórban hatodik győzelmét aratta az NHL alapszakasz legutóbbi játéknapján és a nyugati konferencia élére állt. Nyert a Pittsburgh és a Washington is.

Fotó: nhl.com

Jó érzés lehet mostanában San José Sharks-szurkolónak lenni, ugyanis a kaliforniaiak mindent megtesznek azért, hogy kiszolgálják közönségüket. No, meg persze ellenfelük közönségét is, amiről persze sokan lemondanának, kérdezzük csak meg a vancouveri fanatikusokat. A Cápák zsinórban hatodik meccsüket nyerték meg, a Canucks ellen pedig egészen félelmetes a mérlegük az utóbbi időszakot górcső alá véve: legutóbbi tizenkét találkozójukból ez volt a tizenegyedik, amit a San José nyert meg. A vendégeknél Evander Kane duplázni tudott, igaz, az első találatánál hatalmas segítséget nyújtott neki a szerencsétlenkedő Canucks-védelem, de tulajdonképpen már a második perc legelején eldőlt a találkozó, amikor Timo Meier a meccs első kapura lövéséből megszerezte a vezetést. A Sharks veteránja, Joe Thornton hatalmas mérföldkőhöz érkezett, megelőzte ugyanis a legendás Gordie Howe-t az NHL gólpassz-örökrangsorában, amelyen immáron a kilencedik helyet foglalja el, a csapat pedig átmenetileg felült a nyugati trónra.

Az elmúlt hetekben több földöntúli kapusteljesítményt is feljegyezhettünk az NHL-ben, Matt Murray, a Pittsburgh Penguins hálóőre pedig úgy döntött, ő is csatlakozik ehhez a szűk elithez és bezárja a kapukat a philadelphiai játékosok előtt. A Pingvinek ketrecét csupán Jakuk Voraceknek sikerült bevennie, pedig próbálkoztak a hazaiak becsülettel, Murray végül kereken 50 védéssel zárta az estét, ami egyéni ligacsúcs, ráadásul a második harmadban nem kevesebb mint 28 Flyers-bombát hatástalanított. Nick Bjugstad első gólját szerezte meg a Penguinsben, amióta elcserélték Floridából, Jevgenyij Malkin pedig visszatért sérüléséből - igaz neki gól nem sikerült szereznie.

A vártnál talán jobban megnehezítette a címvédő Washington Capitals dolgát a kellemetlen vendégnek bizonyuló Los Angeles Kings. A kaliforniaiaknak még a vezetést is sikerült megszerezniük a második harmadban, de aztán gyorsan sebességet váltottak a fővárosiak és lezárták a nyitott kérdéseket. A Capitals orosz kontingenséből ezúttal Jevgenyij Kuznyecov tündökölt fényesebben, a csatár két gólja mellett két gólpasszt is kiosztott, de Alex Ovecskin is megtörte gólcsendjét, először talált be az All-Star szünet óta.