Forma-1: Leclerc nyerte a mai tesztnapot

A Ferrarival versenyző Charles Leclerc végzett az élen a Forma-1-es pilóták mai barcelonai tesztnapján.

Fotó: DPPI

A csapatok a délelőtti szakaszra időzítették a gyorsköreiket, míg délután hosszabb etapokat teljesítettek. A legjobb köridőt végül Charles Leclerc teljesítette, aki alig 8 századdal maradt el a barcelonai pálya körrekordjától. A második és a harmadik helyen két újonc Alexander Albon és Lando Norris zárt. A harmadik idén debütáló pilóta George Russell volt a "legszorgalmasabb" a 140 megtett körével.

Pierre Gasly a nap folyamán csak 65 kört teljesített ez leginkább amiatt volt, mert összetörte a Red Bullt, de így is Daniel Ricciardo és Niko Hülkenberg előtt végzett. A Mercedesnél a stabilitásra mentek rá ma a köridők helyett, ezzel magyarázható a konstruktőri címvédő gyengébb helyezései.