Magyar Kupa: feszültség, fejes gólok, Vidi-siker a Groupama Arénában

Egygólos előnnyel várhatja a Ferencváros elleni Magyar Kupa negyeddöntő visszavágóját a MOL Vidi FC, miután 2-1-re nyerni tudott a bajnoki listavezető otthonában.

Fotó: MTI

Az OTP Bank Liga tabellájának első két helyezettje legutóbb decemberben találkozott a bajnokságban, akkor egy nagyon paprikás, brutális belépőkkel tarkított csatában a MOL Vidi FC diadalmaskodott Székesfehérváron, s mindkét gárda szakvezetője abban bízott, hogy ez a mérkőzés más forgatókönyv szerint fog alakulni. A találkozó előtt legnépszerűbb slágerével, A kislány a zongoránál című klasszikussal emlékezett meg a múlt héten elhunyt, hatalmas Fradi-szurkoló hírében álló Koós Jánosról a ferencvárosi közönség, de a magasztos hangulat csupán a kezdősípszóig tartott.

A hazaiak hatalmas lendülettel vetették bele magukat a mérkőzésbe, ám hiába a jobb ferencvárosi kezdés, az ötödik percben máris megszerezte a vezetést a Vidi, Huszti Szabolcs tökéletesen tekert középre egy szabadrúgást, Juhász Roland pedig a tizenegyes pont magasságából a bal kapufa tövéhez bólintott, a nedves füvön felgyorsuló labdát Dibusz Dénes nem háríthatta.

Az első komolyabb belépőre tíz percet kellett várni, ekkor Elek Ákos gázolta el Gorriarant a pálya közepén, a székesfehérvári középpályás sárga lapot, a Ferencváros légiósa viszont vérszemet kapott, kis híján Solymosi Péter játékvezetőt is felöklelte a heves reklamálás közepette. A 27. percben aztán már a futballal foglalkozott, s milyen jól tette, a mezőny talán legalacsonyabb játékosaként egy remek csúsztatott fejessel egyenlített ki, Leandro beívelése teljesen üresen találta meg a fehérvári tizenhatoson belül.

A 38. percben ismét Gorriaran került a rivaldafénybe, Juhász Roland lépett oda neki a Vidi tizenhatosán belül, mindezt úgy, hogy néhány perccel előtte már kapott egy sárga lapot, de Solymosi Péter nem ítélte szabálytalannak a belépőt, így a Vidi megúszta a tizenegyest, a korábbi válogatott védő pedig a kiállítást.

Ezzel együtt sem múlott sokon, hogy a Ferencváros előnnyel mehessen pihenni, az első játékrész utolsó percében Heister beadására érkezett Sihnevich érkezett remek ütemben, ám fejese keresztben elszállt a Vidi kapuja előtt. A második félidő kezdősípszóját követően néhány másodperc múlva már a székesfehérvári kapuban táncolt a labda, ám Gorriaran meseszép kapáslövése hiába eredményezett gólt, a játékvezető leshelyzet miatt érvénytelenítette a találatot.

Két perccel később Sihnevich újfent jól érkezett egy beadásra, de ahelyett, hogy a kapura bólintott volna, a válláról az alapvonalon pattant ki a labda. Ahogy az első félidőben, úgy a másodikban is szinte a semmiből érkezett a MOL Vidi gólja, az 58. percben Vinicius robbant be egy Huszti szögletre és egy kőkemény fejessel szomorította el Dibusz Dénest. Külön bravúr, hogy úgy sikerült betalálnia, hogy Leandro valósággal rácsimpaszkodott a hátára.

A második bekapott gól teljesen megbénította a hazaiakat, akik ezt követően jobbára csak szabálytalanságokkal tudták felhívni magukra a figyelmet, miközben a székesfehérváriak rutinosan, minden trükköt bevetve igyekeztek lepörgetni az órát. Ez végül sikerült Marko Nikolics együttesének, így előnnyel várhatják a hazai visszavágót, amelyre április 3-án kerül sor.

Magyar Kupa, negyeddöntő, első mérkőzés:

Ferencvárosi TC-MOL Vidi FC 1-2  (Gorriarán 22., illetve Juhász 6., Vinícius 58.)