Európa-liga: kiesett az Internazionale és a Sevilla (videó)

Óriási meglepetéseket hozott az Európa Liga nyolcaddöntőinek esti programja: az Eintracht Frankfurt kiejtette az Intert, míg a Sevilla a Slavia Praha ellen maradt alul hosszabbítást követően.

Alexandre Lacazette pályára léphetett az Arsenalban, ám az "ágyúsoknál" nem a csatár játszotta a főszerepet a Rennes ellen. A londoniak alig negyedóra alatt ledolgozták kétgólos hátrányukat Pierre-Emerick Aubameyang és Ainsley Maitland-Niles révén majd a 3-0-s végeredményt a gaboni állította be.

Jonas volt a Benfica továbbjutásának kulcsa: a brazil támadó a 71. percben bevette a Dinamo Zagreb kapuját amivel hosszabbításra mentette a párharcot majd Ferro találatát követően Alex Grimaldonak adott gólpasszt.

Tovább remekel az Eintracht Frankfurt. A legutóbbi német kupagyőztes a hazai 0-0-t követően idegenben 1-0-ra legyőzte az Internazionalét és így veretlenül lépett tovább a negyeddöntőbe. A párharc egyetlen gólját Luka Jovic szerezte.

A Villarreal már lényegében Szentpéterváron eldöntötte a továbbjutás sorsát miután 3-1-re verte a Zenitet. A spanyolok a visszavágón sem bíztak semmit a véletlenre és 2-1 arányú győzelemmel léptek tovább.

A Slavia Praha a szezon egyik legnagyobb meglepetését hajtotta végre az idény egyik legfordulatosabb mérkőzésén. A prágaiak kétszer is vezettek a Sevilla ellen, ám az El háromszoros győztese kiegyenlített így hosszabbítás következett. A vendégek Franco Vazquez góljával előnybe kerültek, de a csehek Mick van Buren révén egyenlítettek majd az utolsó előtti percben Ibrahim Traore góljával a továbbjutást is kivívták.

Villarreal (spanyol)–Zenit (orosz) 2–1 (Gerard 29., Bacca 47., ill. Ivanovics 91.)
Továbbjutott: a Villarreal, kettős győzelemmel, 5–2-vel

Arsenal (angol)–Rennes (francia) 3–0 (Aubameyang 5., 72., Maitland-Niles 15.)
Továbbjutott: az Arsenal 4–3-mal

Internazionale (olasz)–Eintracht Frankfurt (német) 0–1 (Jovics 5.)
Továbbjutott: a Frankfurt 1–0-val

Slavia Praha (cseh)–Sevilla (spanyol) 4–3 (Ngadeu-Ngadjui 14., Soucek 46. – 11-esből, Van Buren 102., Olayinka 119., ill. Ben Yedder 44. – 11-esből, Munir 54., Vázquez 98.) – hosszabbítás után
Továbbjutott: a Slavia Praha 6–5-tel.

Benfica (portugál)–Dinamo Zagreb (horvát) 3–0 (Jonas 71., Ferro 94., Grimaldo 105.) – hosszabbítás után
Továbbjutott: a Benfica 3–1-gyel

Fotó: Getty Images

Külföldi labdarúgás,Európa-liga,Arsenal,Sevilla,Eintracht Frankfurt,Benfica,Internazionale,Villareal,Dinamo Zagreb