Európa-liga: „magyar” kiesések

Szoboszlai Dominik a Salzburgban, Kádár Tamás pedig a Dinamo Kijevben volt kezdő – egyikük sem lehetett tökéletesen boldog.

Kádár Tamás végig a pályán volt a Chelsea elleni kijevi meccsen. Az angol csapat lényegében az első meccsen eldöntötte a továbbjutást, hiszen 3–0-ra nyert. Ukrajnában Giroud (3), Marcos Alonso és Hodson-Odoi góljaival 5–0-s sikert ért el a Vidi egykori csoportellenfele, így összesítés 8–0-al ment tovább.

A Salzburg szorosabb meccset hozott össze a Napolival – utóbbi csapat 3–0-ra nyert az első találkozón. Szoboszlai Dominik a kezdőben kapott helyet, így közelről látta, ahogy Milik a 14. percben vezetést szerzett az olaszoknak. A 26. percben Dabbur egyenlített, majd a 62. percben Gulbrandsen már az osztrákokat juttatta előnyhöz. A hosszabbításban Leitgeb kozmetikázott még az eredményen, de így is 4–3-al ment tovább a Napoli. Szoboszlai 74 percet kapott.

A harmadik korábbi mérkőzésen 1–1-re végzett a Krasznodar otthonában a Valencia, a spanyol csapat 3–2-vel lépett a következő körbe.