Forma-1: Hamilton nyerte az év első szabadedzéseit

Az Ausztrál Nagydíj szabadedzéseivel megkezdődött a 2019-es Forma-1-es világbajnokság. Az első két gyakorláson a címvédő Lewis Hamilton volt a leggyorsabb.

1. szabadedzés

A magyar idő szerint hajnali 2-kor kezdődő gyakorlás során az Alfa Romeóhoz szerződő Kimi Raikkönen volt az első aki pályára gurult a 2019-es idényben. Az első komolyabb időt Valtteri Bottas futotta meg, de a címvédő Lewis Hamilton az 50. perc környékén visszavette a vezetést.

A britek ötszörös világbajnoka végül 1:23.599-es idővel nyerte az edzést amely gyorsabb mint egy évvel ezelőtt az első szabadedzés legjobbja. A gyakorlás szorosan alakult, a két Ferrari egy tizedet sem kapott a bajnoktól, de Valtteri Bottas hátránya sem volt túl nagy.

Raikkönen és Kvjat a legtöbbet hozták ki az autójukból, a gyári Renault-ok viszont csalódást okoztak az első 90 perc során. (Igaz Nico Hülkenberget technikai hiba hátráltatta.)

Az edzést egyszer szakították meg piros zászlóval, mikor is az újonc Alenxader Albon falnak csapata autóját.

2. szabadedzés

Lewis Hamilton a második edzésre még jobban begyorsult és egyedül Valtteri Bottas tudta tartani a tempóját a világbajnoknak. A többiek legalább 8 tizedet kaptak a Mercedesektől, ezúttal a két Red Bull képviselte a második erőt a mezőnyben. Raikkönen ismét a nagycsapatok pilótái mögött végzett, míg a két Renault-pilóta szintén bekerült már a TOP10-be. A Williams hátránya óriásinak tűnik, az újonc George Russell és a visszatérő Robert Kubica körönként másfél másodperccel lassabb mindenkinél, a Mercedesekhez képest pedig fényévnyi a lemaradásuk.

1. Lewis Hamilton brit Mercedes 1:22.600 33 kör
2. Valtteri Bottas finn Mercedes 1:22.648 0.048  33
3. Max Verstappen holland Red Bull-Honda 1:23.400 0.800 33
4. Pierre Gasly francia Red Bull-Honda 1:23.442 0.842 31
5. Sebastian Vettel német Ferrari 1:23.473 0.873 35
6. Kimi Räikkönen finn Alfa Romeo-Ferrari 1:23.572 0.972 40
7. Nico Hülkenberg német Renault 1:23.574 0.974 37
8. Daniel Ricciardo ausztrál Renault 1:23.644 1.044 31