Forma-1: Hamilton ott folytatta, ahol tavaly abbahagyta

A Forma-1 ötszörös világbajnok címvédője szoros csatában előzte meg csapattársát, Valtteri Bottast és akárcsak tavaly, most is az élről vághat neki a szezon első futamának.

Fotó: formula1.com

Vegyes érzelmekkel vághatott neki a Forma-1 mezőnye 2019 első időmérő edzésének, ugyanis csütörtök hajnalban tragikus hirtelenséggel elhunyt Charlie Whiting versenyigazgató, aki 1997 óta töltötte be a pozíciót és nagyon jó viszonyt ápolt a pilótákkal, nem mellesleg sok minden futott össze a versenyekkel kapcsolatban a kezei között, halála pedig nemcsak a sorozatot, de az egész autósport világot megrázta. A szombati időmérőnek két nagy kérdése lehetett előzetesen: kik ragadnak a Williamses pilótákon kívül a kvalifikáció első szakaszában a mezőny végén, valamint az, hogy sikerül-e bárkinek is a Mercedesek tempóját megközelítenie.

Nem kis meglepetésre Pierre Gasly húzta a "nagyok" közül a legrövidebbet, a francia minden bizonnyal nem így képzelte el első Red Bullos időmérőjét, de Lance Stroll, és Carlos Sainz sem jutott be a Q2-be az előzetesen is gyengének várt Williamsek mellett. Az már a Q1-ben körvonalazódni látszott, hogy ahogy az elmúlt években, úgy most is Mercedes-Ferrari csata bontakozhat ki a pole pozícióért, a Q2 végén pedig a regnáló világbajnok egy új pályacsúcsot repesztve jelezte is, hogy ő bizony nem elégszik meg a második rajtkockával.

Az időmérő harmadik szakaszának első felében mégsem Hamilton, hanem csapattársa, Valtteri Bottas került rivaldafénybe, aki szinte tökéletes kört futva bő négy tizedet vert a britre, feladva ezzel a leckét Hamiltonnak. Végül aztán mégis a címvédő örülhetett, ugyanis az edzés végére sikerült összeraknia egy tökéletes kört és valamivel több mint egy tized másodperccel megelőzve csapattársát nyolcadik ausztrál pole pozícióját szerezte meg. A harmadik helyről Sebastian Vettel indulhat a vasárnapi futamon a Ferrarival, de az egy körös tempók alapján egyelőre jelentős lemaradásban vannak a Mercedeshez képest.

A negyedik rajthelyet Max Verstappen szerezte meg a Red Bullal, éket verve a két Ferrari közé, de jól szerepeltek a Haasok is, Romain Grosjean a hatodik, Kevin Magnussen a hetedik helyről rajtolhat vasárnap. A nap legnagyobb meglepetését a McLaren újonca, Lando Norris szolgáltatta, aki a nyolcadik rajtkockát szerezte meg.