NHL: nyert helyzetből veszített a Tampa Bay

Az alapszakaszt megnyerő Tampa Bay Lightning hiába vezetett három góllal is a Columbus Blue Jackets ellen a rájátszás első mérkőzésén, végül 4-3-ra kikapott és így elveszítette pályaelőnyét.

Fotó: AP

Óriási meglepetéssel rajtolt a rájátszás. Az alapszakaszt megnyerő Tampa Bay Lightning 3-0-ra vezetett a Columbus Blue Jackets ellen az első 18 percet követően, ám a vendégek David Savard és Josh Anderson vezérletével a hajrában egyenlíteni tudtak. Öt perccel a vége előtt aztán Seth Jones a győztes gólt is belőtte, így a Columbus lett a 27. olyan csapat a rájátszás történetében amely háromgólos hátrányból tudott nyerni.

31 év után kezdett otthon a New York Islanders a rájátszásban és a "szigetlakók" le is győzték a Pittsburghöt. A Penguins ugyan háromszor is egyenlíteni tudott, de Josh Bailey a rájátszásban eldöntötte a mérkőzést a hazaiak javára. Az Islanders kapusa Robin Lehner 41 lövést védett.

A Dallas Stars máris elvette a Nashville Predators pályaelőnyét. A texasiak legjobbja a duplázó fiatal finn hátvéd Miro Heiskanen volt, de a mérkőzést a sérüléséből visszatérő  Mats Zuccarello döntötte el. A Nashville eddig valamennyi alkalommal kiesett ha a párharc első meccsét elbukta.

A St Louis is idegenben győzött:a Blues a 45. percig hátrányban volt Winnipegben, de David Perron és Tyler Bozak góljaival fordított. A Jets kapusa  Connor Hellebuyck sorozatban ötödször veszített a rájátszásban.

Hátrányba került a Vegas Golden Knights is. Az előző szezon döntőse San Joséban maradt alul úgy, hogy a Sharks esélyt sem hagyott számukra. A meccs a második harmadban dőlt el amikor a Sharks 45 másodperc alatt szerzett két gólt.