NHL: szikrázássá szelídült a Lightning a rájátszásra

Az alapszakaszt toronymagasan nyerő Tampa Bay másodszor is kikapott saját közönsége előtt a nyolcadik kiemelt Columbustól. Elhúzott az Islanders és a Blues, egyenlített a Golden Knights.

Fotó: nhl.com

Elképzelhetetlennek tűnt a rájátszás előtt, hogy az utolsóként kvalifikáló Columbus Blue Jackets akár csak egy kicsit is meg tudja nehezíteni az elképesztő alapszakaszt futó Tampa Bay dolgát, azonban Artemi Panarinékat most már igencsak komolyan kell vennie az Elnöki Trófea győztesének. Azok után, hogy a Columbus a párharc első mérkőzését háromgólos hátrányból nyerte meg Floridában, a második találkozón egyáltalán nem kérdezett, csak lőtt és valósággal felkoncolta az érthetetlen módon széteső Lightningot. A vendégek egyik hőse az a Matt Duchane volt, aki pályafutása első rájátszás-találatát szerezte meg, nem mellesleg kiosztott három gólpasszt. Az ohióiak most úgy utazhatnak haza a harmadik mérkőzésre, hogy igen komoly sanszuk van nyolcadik kiemeltként kisöpörni a Tampa Bayt, azt azonban nem felejthetik el, hogy egy évvel ezelőtt éppen így kezdték a rájátszást - akkor két washingtoni siker után zsinórban veszítettek el négy mérkőzést, a Capitals pedig bajnok lett.

Ha akkora bajban nincs is a Pittsburgh, mint a Tampa, azért a Penguinsnél sem lehetnek nyugodtan, ugyanis a pennsylvaniai alakulat másodszor is kikapott az Islanders otthonában. A győztes találatot Jordan Eberle szerezte meg a harmadik harmad derekán, a nyitott kérdéseket pedig Josh Bailey emberelőnyös találata zárta rövidre. Persze, ezúttal is kellett a New Yorkban már megszokott stabil kapusteljesítmény a Szigetlakók sikeréhez, Robin Lehner 32 pittsburghi lövést hatástalanított, az Islanders pedig 2-0-s előnnyel ruccanhat át Pittsburghbe.

Akárcsak a Columbus, a St. Louis is megnyerte második idegenbeli mérkőzését, pedig a Winnipeg mindent megtett azért, hogy ne így legyen. A Jets viszonylag gyorsan hátrányba került Oskar Sunqvist találatának köszönhetően, ám a csapatkapitány Blake Wheeler és Patrik Laine góljainak köszönhetően megfordították a találkozó állását. Ekkor állt be a mérkőzésbe az újabb fordulat, újabb két St. Louis-i góllal már újfant a Blues vezetett, de ezt a hátrányt még Mark Scheifele-nak sikerült ledolgoznia, Ryan O`Reilly harmadik harmadban szerzett találatára viszont már nem volt válasza a kanadaiaknak. Érdemes megjegyezni, hogy Sundqvist végül két gólig jutott a Bluesban, ez volt a fiatal csatár első két rájátszásban szerzett gólja az NHL-ben.

Egészen őrült első harmadot láthatott a kaliforniai publikum a Shark és a Golden Knights ütközetének második felvonásán, a vendégek ugyanis alaposan bekezdtek: Cody Eakin, Colin Miller és Max Pacioretty kicsivel több mint öt perc leforgása alatt 3-0-s előnyt dolgozott ki a Vegasnak, hogy aztán a harmad végén kicsivel több mint két perc alatt le is adja a tavalyi döntős a fórt - Logan Couture, Tomas Hertl és Joe Thornton találataival egyenlítettek a Cápák. A folytatásban visszavettek a tempóból a csapatok és a hazai szurkolók nagy bánatára már csak a Vegasnak sikerült gólt szereznie, ezzel a nevadaiaknak sikerült elvenni a Shark pályaelőnyét. Ki kell emelni, hogy a Golden Knights öt találatából kettőt is emberhátrányból szerzett, ami arra enged következtetni, hogy a hazaiak koncentrációja nem volt a legjobb ezen a találkozón.

NHL rájátszás, első forduló

Keleti konferencia

Tampa Bay Lightning-Columbus Blue Jackets 1-5
A négy győzelemig tartó párharc állása 2-0 a Columbusnak. A következő mérkőzést Columbusban játsszák.

New York Islanders-Pittsburgh Penguins 3-1
A négy győzelemig tartó párharc állása 2-0 a New York Islandersnek. A következő mérkőzést Pittsburghben játsszák.

Nyugati konferencia

Winnipeg Jets-St. Louis Blues 3-4
A négy győzelemig tartó párharc állása 2-0 a St. Louisnak. A következő mérkőzést St. Louisban játsszák.

San José Sharks-Vegas Golden Knights 3-5
A négy győzelemig tartó párharc állása 1-1. A következő mérkőzést Las Vegasban játsszák.