Kézilabda Eb-selejtező: megőrizte veretlenségét a magyar válogatott

Egy a végéig kiélezett mérkőzésen sikerült 23-23-as döntetlent játszania Magyarországnak Oroszországgal a kézilabda Eb-selejtező második szakaszának negyedik mérkőzésén.

Kép forrása: keziszovetseg.hu

A két válogatott a csütörtöki napon Asztrakhanban játszotta le első összecsapását a csoportban, ahol a magyarok 25-19-es győzelmet arattak. Az oroszok a visszavágás szellemében léptek pályára és 3-3 után átvették a vezetést és egészen 10-9-ig 2-3 gólos előnyben voltak. Az első játékrész végére aztán 14-10-re húztak el a vendégek és végül 15-11-re be is húzták az első félidőt.

A fordulás után sikerült visszajönnie a magyar csapatnak 18-16-ra, viszont az oroszok ismét összekapták magukat és öt gólosra duzzadt az előnyük. A 23-17-es állás aztán több percig fennmaradt, de a házigazda összekapta magát és elkezdett felzárkózni. 23-22-es állásnál büntetőt hárított Székely Márton, akinek a második félidőben feljavult a teljesítmény, azonban a magyar támadásból nem született meg az egyenlítő találat.

Végül az utolsó másodpercben sikerült még kiharcolnia Magyarországnak egy büntetőt, amit Lékai Máté időn túl lőtt a hálóba, így 23-23-as döntetlennel végződött az összecsapás.