NHL: a túlórára szavaztak szombaton a csapatok

Az NHL rájátszás negyedik játéknapján három mérkőzés is csak a hosszabbításban dőlt el, kiegyenlített a Nashville, a Colorado és a Boston is, elhúzott a Washington.

Fotó: nhl.com

Nem sokat változott a második mérkőzésre a Washington-Carolina párharc forgatókönyve, akárcsak az első mérkőzésen, most is gyorsan elhúzott két góllal a Capitals, Nicklas Bäckström már harmadik találatát szerezte meg a szériában, de T.J Oshie is tetszetős góllal jelentkezett be a rájátszásba. A Hurricanes ezúttal gyorsabban kapcsolt mint két nappal ezelőtt és már a második harmad végére utolérte ellenfelét, s mivel a harmadik játékrész is 1-1-el zárult, következhetett a hosszabbítás. A ráadás még két perce sem tartott, amikor Brooks Oprik 151. playoff-meccsén szerzett negyedik góljával eldöntötte a mérkőzést, így hiába játszott két szoros meccset a címvédővel, így is 2-0-s hátrányba került a fővárosban a Hurricanes.

Óriási fölényben jégkorongozott az 1-0-s hátrányban lévő Nashville Predators a Dallas elleni második hazai mérkőzésén, ám ez az eredményben sokáig nem mutatkozott meg. Sőt, a Stars szerzett vezetést a második harmad elején Jamie Benn találatával, erre viszont viszonylag gyorsan érkezett Rocco Grimaldi pályafutása első rájátszásban szerzett gólja. Akárcsak Washingtonban, Nashville-ben sem sikerült a feleknek lerendeznie a meccset 60 perc alatt, itt kis következhetett a ráadás, amit Craig Smith találata döntött el a Predators javára. A Nashville-nek elképesztően fontos volt, hogy ne kétmeccses hátránnyal utazzanak el Dallasba, s ez érződött a két évvel ezelőtti döntős játékán is, tizenkilenccel több kapura lövést eresztettek el, mint a texasiak.

A játéknap egyetlen rendes játékidőben eldőlő mérkőzését Bostonban játszották, ahol a Bruinsnak sikerült kozmetikáznia a párharc állását a Toronto ellen, igaz, a siker komoly áldozattal járt, hiszen a második harmadban a hazai csapat elveszítette egyik fontos kiegészítő emberét, Torey Krugot sérülés miatt. Tuukka Rask stabil teljesítményével ágyazott meg a Bocsok sikerének, 30 védést mutatott be a bostoni kapuban, így a felek 1-1-el tehetik át székhelyüket Torontóba.

Drámai csatában sikerült elvennie a Calgary pályaelőnyét a Coloradónak, a denverieknek a rendes játékidő hajrájában kapusukat lehozva sikerült egyenlíteniük, majd a ráadásban Nathan MacKinnon sebési pontosságú lövésével a győzelmet is megszerezte az Avalanche. Akárcsak a Bostonnak, a Coloradónak is szüksége volt egy kiemelkedő kapusteljesítményre, a tavaly a Washingtonnal bajnoki címet nyerő Philipp Grubauer 35 kanadai kísérletet hatástalanított - Mike Smith is remekelt a Flames kapujában, de az ő 36 védése most nem volt elég a sikerhez.

NHL rájátszás, első kör

Keleti konferencia

Washington Capitals-Carolina Hurricanes 4-3 - hosszabbítás után
A párharc állása 2-0 a Washington javára. A következő mérkőzést Carolinában rendezik.

Boston Bruins-Toronto Maple Leafs 4-1
A párharc állása 1-1. A következő mérkőzést Torontóban rendezik.