NBA: erődemonstrációt tartott a Houston és a Milwaukee

Az alapszakaszt megnyerő Bucks a Detroitra, a nyugati negyedik Rockets a Utah Jazzre szabott jókora zakót első playoff-mérkőzésén. Előnyben a Portland és a Boston is.

Fotó: USA Today

A Boston Celticsnek sikerült mindössze 74 dobott ponton tartania a sérülésektől tizedelt Indiana Pacerst és annak ellenére húzták be a párharc első mérkőzését, hogy még a 90 egységet sem érték el. Kyrie Irving - aki a tavalyi rájátszást teljes egészében kihagyta sérülés miatt -, és Marcus Morris egyaránt 20 pontig jutott, Al Horford pedig egy 10 pontos, 11 lepattanós dupla duplát tett a közösbe. Pedig a Pacers az első félidő végén még 11 ponttal vezetett, ám a második félidő egészen katasztrofálisan sikerült a vendégek számára - az idény legrosszabb két negyedét produkálták Cory Josephék 29 dobott pontjukkal - a harmadik negyedben mindössze nyolcat szereztek -, a Celtics pedig egy 22-3-as futással a maga javára billentette a mérkőzést a harmadik felvonás elején és megvédte pályaelőnyét.

A Portland-Oklahoma City volt az egyetlen olyan első körös párharc, ahol a fogadóirodák nem a magasabban kiemelt csapatot tartották előzetesen esélyesebbnek. Ez persze nem a véletlen műve, hiszen a Trail Blazers hiába kvalifikált a playoffba harmadik helyen, legutóbbi tíz rájátszás meccsét egyaránt elveszítette, ráadásul az egyik legfontosabb embere, Juszuf Nurkics is kiesett az alapszakasz végén egy súlyos sérülés következtében. A Thundernek is akadtak gondjai a portlandi találkozó előtt, Paul George ugyanis sérült vállal vállalta a játékot, s bár végül 26 pontig jutott, amivel csapata legeredményesebb játékosaként zárt, ehhez 24 dobásra volt szüksége, a triplavonalon túlról pedig pocsék százalékban tüzelt, 15 kísérletéből csupán négy hullott a gyűrűbe. A Thunder egyébként is kifejezetten gyenge dobóteljesítménnyel indította a mérkőzést csapatszinten, a Portland 39-25-re nyerte az első negyedet, ám a vendégek szépen apránként elkezdték visszaegerészni magukat a találkozóba, így az utolsó percekig nem dőlt el a mérkőzés. A találkozó hőse egyértelműen az ex-oklahomai Enes Kanter volt, aki elképesztő teljesítményével feledtette Nurkics hiányát, a török magasember 20 pontot dobott és playoff-karriercsúcsot jelentő 18 lepattanót tépett le, a Trail Blazers pedig szinte végig vezetve őrizte meg pályaelőnyét.

Komoly erődemonstrációval indította a rájátszást az alapszakasz győztese, a Milwaukee Bucksnak semmiféle gondot nem okozott a Blake Griffin nélkül felálló Detroit Pistons. A hazaiak szupersztárja, az MVP-cím egyik legnagyobb várományosa Giannis Antetokounmpo mindössze 24 percet töltött a parketten, de így is összehozott 24 pontot és 17 lepattanót, a Bucks pedig valósággal megsemmisítette ellenfelét. A hazaiak közül heten is legalább 10 pontot dobtak és már a félidőben 27 pontos előnyben volt a Bucks, de a második félidőben ez a különbség 41 egységre is kúszott. A Milwaukee a játék minden elemében felülmúlta a Detroitot, közel 50 százalékos hatékonyságból dobott mezőnyből, a Pistons vezetőedzője, Dwayne Casey úgy fogalmazott a találkozó után, hogy egyáltalán nem tudtak felnőni a Bucks szintjére, ezt pedig a végeredmény alá is támasztja.

A Buckséhoz hasonló domináns teljesítménnyel kezdte a rájátszást a Houston is, amely a Utah Jazz számára tette igen gyorsan nyilvánvalóvá, hogy esélye sem lesz ezen az estén. A Rockets szinte a találkozó egészében legalább tíz ponttal vezetett, a hazai kezdőötös minden tagja elérte a kétjegyű pontszámot. James Harden 29 pontos, 10 gólpasszos dupla duplával jelentkezett és csupán két lepattanó hiányzott neki a tripla duplához. A Jazz kezdőjébe visszatért sérülését követően Ricky Rubio, de a spanyol játékmester nem igazán tudta jól mozgatni csapatát. A Jazzből csupán Rudy Gobert lehet kiemelni, aki 22 ponttal és 12 lepattanóval zárta az estét, csapatának viszont sokat kell előrelépnie, ha szorosabb párharcot szeretnének játszani a Houstonnal, mint egy évvel ezelőtt - a texasiak akkor öt mérkőzés alatt lerendezték az első körös párharcot.

NBA rájátszás

Keleti konferencia

Boston Celtics-Indiana Pacers 84-74
A párharc állása 1-0 a Bostonnak. A következő mérkőzést Bostonban rendezik.

Milwaukee Bucks-Detroit Pistons 121-86
A párharc állása 1-0 a Milwaukee javára. A következő mérkőzést Milwaukee-ban rendezik.

Nyugati konferencia

Portland Trail Blazers-Oklahoma City Thunder 104-99
A párharc állása 1-0 a Portland javára. A következő mérkőzést Portlandben rendezik.

Houston Rockets-Utah Jazz 122-90
A párharc állás 1-0 a Houston javára. A köetkező mérkőzést Houstonban rendezik.