La Liga: a Leganés ellen sem tudott nyerni a Real Madrid

sportfaktor

Megosztozott a pontokon a Real Mardid és Leganés a spanyol élvonalbeli futballbajnokság 32. fordulójának hétfői mérkőzésén. A középmezőnyhöz tartozó vendéglátók szeretztek vezetést az első félidő végén, de a Real Benzema révén a második félidő elején kiegyenlített.

fotó: apuntoenlinea.com

Jobban kezdték a találkozót a házigazdák, a Leganés nem ilyet meg a BL-címvédőtől és Jonhatan Silva révén az első félidő utolsó perceibe a vezetést is megszerezték. A Real játékosai egy kapu előtti kavarodás után nem tudtak felszabadítani és az argentín játékos egy visszagurítás után a 16-os vonaláról ível a vendégek kapujába.

Nem sokig örülhettek a vendéglátók, a fordulás után néhány perccel Karim Benzema egyenlített. A Real egy klasszis góllal egyenlített, aranylabdás Modric passza Benzemának is szemet gyönyörködtető volt, a francia gólja pedig azt jelentette, hogy utóbbi hat bajnokiján a hetedik gólját szerezte.

A második félidőben már inkább a Real irányított, de ennek hétfőn nem lett meg az eredénye. A 83. percben még a hazaiak lőttek egy lesgólt, a 90.-ben pedig Braithwaite lábában volt a győztes gól, míg a kettő között Marcelo lövését kellett fognia Cuellarnak. Ezzel a Real Madrid továbbra is harmadik a La Ligában.