NBA: Damian Lillard továbbdobta a Portlandet (videó)

A Portland TrailBlazers 118-115-re győzött az Oklahoma City Thunder ellen és így 4-1 arányú összesítéssel továbbjutott. A mérkőzésen Damian Lillard 50 pontot dobott.

Nem hagyott esélyt az Orlandonak a Toronto Raptors és a liga egyetlen kanadai együttese már az első negyedben kényelmes előnyre tett szert (35-19). Nick Nurse csapata ezt fokozatosan növelni is tudta majd az utolsó negyedben már tartalékolni is tudott. A torontóiak végül 115-96-ra győztek Kawhi Leonard (27 pont) és Pascal Siakam (24 pont) vezérletével és továbbjutottak 4-1-es összesítéssel.

Szintén ott van a keleti elődöntőben a Philadelphia. A Sixers ezúttal is felülkerekedett a Brooklyn Nets-en és 122-100-as eredménnyel biztosította helyét főcsoportja legjobb négy csapata között. A meccs lényegében az első negyedben eldőlt amikor is egy 30-6-os futást produkáltak a hazaiak, akik innen már nem "olvadtak le". A meccs egy kisebb tömegverekedést is hozott a negyedik játékrészben amelynek következtében  Jonah Bolden, Greg Monroe, Dzanan Musa és Rodions Kurucs is idő előtt fejezte be a találkozót.

Megfordította a párharcát a Denver Nuggets a San Antonio Spurs ellenében. A coloradóiak az első félidőben már 30 ponttal is vezettek, végül 108-90-re nyertek és egyetlen sikerre vannak a továbbjutástól. A mai győzelem már csak azért is fontos Michael Malone csapatának mert ha hetedik meccsre kerül sor, akkor azt a Pepsi Centerben játsszák.

Olyan mérkőzést vívott a Portland Trail Blazers és az Oklahoma City Thunder, amelyet évtizedek múlva is emlegetni fogunk. Az OKC hét perce la vége előtt még tizenöt ponttal vezetett és a vendégeknek minden esélye megvolt arra, hogy csökkentsék hátrányukat a párharcban. Ezután viszont következett a szezon legérthetetlenebb összeomlása amelynek az lett az eredménye, hogy a Portland egyenlített és 115-115-nél a győztes kosárra mehetett.

Damian Lillard ezen az estén ihletett formában játszott és a hazaiak irányítója nem is hagyta másra az utolsó dobást: a dudaszó pillanatában jó tíz méterről zúdította be a győztes triplát megnyerve csapatának a mérkőzést és a párharcot. Az NBA egyik legalulértékeltebb játékosának tartott klasszis 50 ponttal zárta a mérkőzést és kijelenthető, hogy élete meccsén van túl.

Nyugati főcsoport

Denver Nuggets-San Antonio Spurs 108-90

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása 3-2 a Denver javára.

Portland Trail Blazers-Oklahoma City Thunder 118-115

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye 4-1 a Portland javára.

Keleti főcsoport

Toronto Raptors-Orlando Magic 115-96

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye 4-1 a Toronto javára.

Philadelphia 76ers–Brooklyn Nets 122–100

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye 4-1 a Philadelphia javára.