Bundesliga: kikapott és nehéz helyzetbe került a Dortmund (videó)

A Borussia Dortmund nehéz helyzetbe került a bajnoki címért folyó vetélkedésben miután 4-2-re kikapott a Schalke 04 ellen a német bajnokság 31. fordulójában.

A bajnoki címért küzdő Borussia Dortmund a 14. percben Mario Götze révén megszerezte a vezetést a Schalke elleni Ruhr-vidéki rangadón. A vendég királykékek azonban nem sokáig voltak hátrányban miután Daniel Caligiuri tizenegyesből egyenlített.

A középpályás egyértelműen a mérkőzés legaktívabb játékosa volt és a 28. percben gólpasszt is adott  Salif Sanénak amellyel fordítottak a vendégek.

A mérkőzés kemény játékot hozott és a 60. percben villant is a piros lap miután a dortmundi kapitány  Marco Reus jutott a kiállítás sorsára. A Schalke ezt a hibát góllal büntette, Caligiuri szabadrúgásból volt eredményes az eset után.

Ekkor úgy tűnt a hazaiaknál elszakadt a cérna mivel a 65. percben Marius Wolf is kiállt és a dortmundiak már csak kilencen voltak. A BVB így sem adta fel a harcot és  Axel Witsel  révén szépített.

Sokáig azonban nem volt esélye a Dortmundnak a pontszerzésre miután percekkel később  Breel Embolo beállította a végeredményt.

A Dortmund nehéz helyzetbe került a vereség miatt mivel amennyiben a Bayern München holnap győz, úgy a BVB hátránya négy pontra nő három fordulóval a bajnokság vége előtt.

Egy tizenegyesgól kellett a Leipzig győzelméhez. A lipcseiek 2-1-re múlták felül a Freiburgot, a győztes találatot Emil Forsberg szerezte büntetőből. Gulácsi Péter és Willi Orban egyaránt végig pályán volt a hazaiaknál, míg Sallai Roland továbbra is sérüléssel küzd a vendégeknél.

Dárdai Pál csapata a Hertha BSC gól nélküli döntetlent játszott az Eintracht Frankfurttal hazai pályán.

Bundesliga, 31. forduló

Borussia Dortmund–Schalke 2–4 (Götze 14., Witsel 85., ill. Caligiuri 18., 62. – az elsőt 11-esből, S. Sané 28., Embolo 86.)
RB Leipzig–Freiburg 2–1 (Werner 19., Forsberg 78. – 11-esből, ill. Grifo 66.)
Eintracht Frankfurt–Hertha BSC 0–0
Hannover–Mainz 1–0 (Weydandt 66.)
Fortuna Düsseldorf–Werder Bremen 4–1 (Raman 1., Kraman 23., Hennings 56., Suttner 73., ill. M. Kruse 27. – 11-esből)