La Liga: győzött és megvédte bajnoki címét a Barcelona

Az FC Barcelona 1-0-ra legyőzte a Levantét a spanyol bajnokság 35. fordulójában és így bebiztosította a bajnoki címét három fordulóval a szezon vége előtt.

Az Atlético Madrid a délutáni mérkőzésen 1-0-ra győzött a Valladolid ellen és így a Barcelonának este kellett kivívnia a bajnoki címet. A fővárosiak ezzel a sikerükkel (amely Joaquin Fernandez öngóljának köszönhetően született meg) nagy lépést tettek az ezüstérem felé. A madridiakkal kapcsolatos sajtóhír, hogy Diego Costát átadólistára teszik a nyáron. Ezzel az információval kapcsolatban nem érkezett megerősítés.

Egyszerű volt a képlet a Barcelona-Levante mérkőzés előtt: amennyiben a katalánok győznek, akkor az idei szezonban is ők nyerik a spanyol bajnokságot.

A Barcelona az első félidőben nekirontott ellenfelének, Philipe Coutinho és Luis Suarez is több lehetőséget kidolgozott, de Aitor Fernandez Abarisketa bravúrjainak köszönhetően a vendégek tartani tudták az eredményt.

Coutinho helyére a szünetben beállt Lionel Messi és az argentin szupersztár a 62. percben megszerezte a vezetést csapatának.

A hazaiak a gólt követően visszavettek a tempóból, ám a Levante nem tudott élni azzal a kevés lehetőséggel amely a vendégcsapat előtt adódott és így maradt az 1-0.

Győzelmével a Barcelona előnye 9 pont az Atlético Madrid előtt és mivel egyszer legyőzte riválisát, egyszer pedig döntetlenre végeztek így a katalánok bebiztosították bajnoki címüket.

Ez a klubtörténelem 26. bajnoki sikere, a barcelonaiak ebben az évtizedben nyolcadik elsőségüket könyvelhették el.